Sport Košarka

KOŠARKA/NBA

Šibenčanin postigao više od Dubrovčanina, ali...

KOŠARKA/NBA

Mario Hezonja je postigao 2 koša, a Dario Šarić 21, ali na kraju se radovao Dubrovčanin, a ne Šibenčanin u njihovom prvom međusobnom ogledu na NBA parketima. Orlando Magic je nakon tri poraza, startnog kod kuće od Miami Heata, te dva gostujuća, Detroit Pistons i Cleveland Cavaliers, stigao na trećem uzastopnom gostovanju do prve ovosezonske pobjede. Sa 103:101 je bio uspješniji od Philadelphie 76ers na njenom terenu.

Philadelphia je utakmicu otvorila vodstvom 10:0, imala 14:2, u drugoj četvrtini vodila najviše s 18 razlike (54:36), u trećoj sa 17 razlike (62:45), a u posljednjoj četvrtini s 10 koševa razlike (94:84). Imala je minutu i 38 sekundi prije kraja plus 4 (101:97), ali serijom 6:0 Orlando je zaključio utakmicu te odnio pobjedu. Serge Ibaka je sekundu i 4 desetinke sekunde prije kraja ubacio oba slobodna bacanja. Prije toga su on i Evan Fournier pogađali za dva. Osim na kraju, Orlando Magic je vodio samo još jednom, i to pred kraj prve četvrtine s 23:21 nakon čega je Philadelphia napravila seriju 8:0.

Nikola Vučević s 24 koša, 14 skokova i 4 asistencije prvo ime Orlando Magica, Serge Ibaka je postigao ukupno 21 koš, Elfrid Payton 18 koševa te imao 10 asistencija, Evan Fournier 17 koševa, 5 skokova i 5 asistencija. Mario Hezonja je igrao 12 minuta i 11 sekundi. Imao je jedan ubačaj za dva od tri pokušaja, promašio jednu tricu, imao 1 skok, 1 asistenciju i 2 izgubljene lopte. Šarić je za 31 minutu i 29 sekundi pogodio 9 od 15 šuteva iz igre od čega 3 od 4 za tricu.

Philadelphia 76ers ima 0/3, a 1/3 Orlando Magic, koji u četvrtak dočekuje Sacramento Kings, koji ima 2/3.