KošarkaKOŠARKA/EUROLIGA

Druga pobjeda Tomića, treća utakmica Radovića

29. listopada 2016. - 02:14

Barcelona je dva dana nakon poraza u Beogradu od Crvene zvezde, drugog neuspjeha u nizu u Euroligi (prvo je izgubila kod kuće od Fenerbahčea), dočekala u 4. kolu te pobijedila Brose Bamberg sa 78:74. To je njezina druga pobjeda. Prvu je upisala u 1. kolu u gostima kada je sa 67:63 savladala Unics Kazan.

Nakon što je u posljednjem napadu u trećoj četvrtini doskočio na nogu Leona Radoševića, centra Brose Basketa, Ante Tomić je šepajući napustio parket Blaugrane te se nije više vraćao u igru. Na parketu je proveo 15 minuta i 47 sekundi. Postigao je 11 koševa uz šut za dva 4/9 i slobodna bacanja 3/6. Dodao je tome 2 skoka. Na njemu su igrači njemačkog sastava napravili 6 prekršaja.

U 4. kolu Eurolige još je jedan Dubrovčanin bio u akciji. Sreto Radović (na slici) bio je glavni sudac utakmice CSKA – Unics Kazan u Moksvi u kojoj je domaćin, branitelj naslova, nastavio pobjednički niz. CSKA je slavio s 98:80 te je uz Fenerbahče sa 4/0 vodeći sastav. Dubrovačkom košarkaškom sucu to je već treća utakmica u novoj sezoni. U 1. kolu je sudio Fenerbahče – Brose Basket 67:66, a u 2. kolu Žalgiris – Baskonia 78:73.

Barcelona u 5. kolu ide u Tel Aviv. Čeka je Maccabi (srijeda, 2. studenog).

25. travanj 2024 23:11