KošarkaKOŠARKA/ŠPANJOLSKA

Je li umor razlog što je u prvoj četvrtini bilo 4:27?

Piše Tonči Vlašić Foto: Tonči Vlašić
16. listopada 2016. - 17:27

Bilbao Basket je zaustavio Barcelonu Lassu, nanio momčadi iz Blagrane prvi poraz u prvenstvu, a nastavio svoj niz. I dalje je na stopostotnom učinku. Dobio je sve četiri utakmice. Barcelona Lassa je dobila prve dvije utakmice: prvo u 1. kolu Manresu s 56:50 u gostima, a potom u 3. kolu, nakon što je u 2 kolu bila slobodna, Baskoniu kod kuće s 98:92. U Bilbao Areni pred 9.703 gledatelja u derbi utakmici 4. kola Bilbao Basket – Barcelona Lassa 92:79.

Ante Tomić je ubacio za Barcelonu 4 koša (šut za dva 1/3, slobodna bacanja 2/4), imao 6 skokova, 1 asistenciju, po jednu izgubljenu i osvojenu loptu te blokadu. Zbog problema s osobnim pogreškama igrao je svega 12 minuta.

Bilbao Basket je otvorio utakmicu vodstvom 14:0, bilo je pred kraj prve četvrtine 24:2 te 27:4. Primakla se Barcelona Lassa u drugoj četvrtini na samo koš zaostatka, ali vrlo brzo je domaćin opet stekao osjetnu prednost te više nije dozvolio gostima da ugroze pobjedu… Barcelona Lassa je niti 40 sati prije utakmice u Bilbau igrala u Kazanu utakmici 1. kola Eurolige. Je li to razlog lošeg početka u Bilbau, koji se na kraju pokazao odlučujućim?.