KošarkaKOŠARKA/ŠPANJOLSKA

Andrić slavio kod Tabaka i Žorića

7. listopada 2016. - 09:18

Lukša Andrić je bio drugi strijelac, drugi skakač i prvi asistent ICL Manrese, koja je u 2. kolu španjolskog prvenstva s 80:75 slavila u gostima protiv Real Betisa te ostvarila prvu pobjedu u novoj sezoni. Na startu je ICL Manresa izgubila kod kuće od Barcelone s 56:50, dok je Real Betis bio bolji u Madridu od Estudiantesa s 95:82 (junak pobjede momčadi koju vodi Žan Tabak bio je Luka Žorić, Zadranin, reprezentativac, koji je u karijeri igrao za Dubrovnik u A-1 ligi).

Andrić je u Sevilli pred 4.108 gledatelja igrao 25 minuta. Pogodio je šest od osam šuteva iz igre za dva te nije promašio slobodno bacanje. Uz to je imao 2 asistencije, 1 blokadu…

ICL Manresa je utakmicu otvorila vodstvom 12:0 te više nije ispuštala prednost. Tih plus 12 je najveća prednost koju je imala na utakmici. Domaćin je u dva navrata, u trećoj (40:41) i četvrtoj četvrtini (63:64, 3 minute i 10 sekundi prije kraja utakmice) stigao na samo koš zaostatka…

Ove sezone je neparan broj klubova u španjolskom prvenstvu (17). Barcelona Ante Tomića je bila slobodna u 2. kolu. U 3. kolu Andrić s ICL Manresom je opet gost, i to u nedjelju, 9. listopada igra protiv UCAM Murcie, dok Tomić s Barcelonom dočekuje Baskoniju (ex. Taugres, TAU Ceramica, Caja Laboral, Laboral Kutxa).

18. travanj 2024 16:47