KošarkaDUBROVAČKI VJESNIK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA / RIO 2016.

ZA NE POVJEROVATI 'Još nas 40 minuta dijeli od polufinala, a prije mjesec dana nas nitko nije vidio niti na Olimpijskim igrama'

16. kolovoza 2016. - 09:35
1471327185KOSARKA_LITVA_01

Za ne povjerovati - Hrvatska je pobjednik skupine pored Španjolske, aktualnog europskog prvaka, zatim europskog doprvaka Litve, domaćina Brazila, Argentine s nizom sjajnih igrača te Nigerije. Hrvatska je u zadnjem kolu slavila protiv Litve s 90:81, koju je uspjela prekinuti niz od sedam poraza protiv nje na jednom velikom natjecanju te će kao pobjednik skupine u četvrtfinalu igrati protiv Srbije, koja je bila četvrta u drugoj skupini.Naši su prije utakmice s Litvom osigurali četvrtfinale, točnije kad je Brazil dobio Nigeriju, a kad je Španjolska bila bolja od Argentinu, došli su u priliku biti prvi s pobjedom protiv Litve, dok bi u slučaju poraza bili četvrti te bi u četvrtfinalu igrali protiv branitelja naslova, SAD-a, pobjednika druge skupine.Litva je sa 17:4 otišla na 10 koševa prednosti (23:13), ali je Hrvatska potom odigrala sjajno u napadu, čak 34 koša u drugoj četvrtini te je na poluvremenu imala plus šest (47:41). Pred kraj treće četvrtine bilo je čak 22 koša prednosti (75:53) za Bogdanovića, Simona, Šarića, Ukića, Hezonju i društvo. Ipak, nismo bili mirni na kraju jer je Litva 43 sekunde prije kraja stigla na samo šest koševa zaostatka (79:85)….- Odigrali smo sjajnu utakmicu - istaknuo je Bojan Bogdanović, koji je s 22 koša bio prvi strijelac Hrvatske.- Srbija igra slično kao i mi, s njima smo igrali prije Igara na pripremnom turniru u Argentini i izgubili tijesno. Bit će to utakmica posebnog naboja Još nas samo 40 minuta dijeli od polufinala, a prije mjesec dana nas nitko nije vidio niti na Olimpijskim igrama - naglasio je.Mario Hezonja je protiv Litve proveo 22 minute i 30 sekundi u igri. Postigao je 6 koševa (šut za dva 0/1, za tricu 2/3), imao 4 skoka te 1 ukradenu loptu.5. KOLO Hrvatska - Litva 90:81RIO DE JANEIRO Carioca Arena 1. Gledatelja 7.809. Suci: Ryzhyk (Ukrajina), Anderson (SAD) i Pastusiak (Poljska).HRVATSKA: Babić (9), Krušlin, Stipčević, Simon (19), Hezonja (6), Šarić (18), Ukić, Planinić (10), Bilan (8), Šakić, Arapović, Bogdanović (22). Izbornik: Aleksandar Petrović.LITVA: Kalnietis (26), Juskevicius, Maciulis (6), Seibutis (7), Sabonis (2), Kavaliauskas, Jankunas (18), Javtokas, Valanciunas (13), Kuzminskas (3), Grigonis (6), Kariniauskas. Izbornik: Jonas Kazlauskas.Četvrtine: 13:21, 34:20, 28:14, 15:26.Brazil je dobio Nigeriju s 86:69, a Španjolska je s 92:73 bila bolja od Argentine. Hrvatska je pobjednik skupine (3/2), Španjolska je druga (3/2), Litva treća (3/2), Argentina četvrta (3/2), Brazil peti (2/3), a Nigerija šesta (1/4)ČETVRTFINALASrijeda, 17. kolovoza: SAD – Argentina, Australija – Litva, Francuska – Španjolska, Srbija – Hrvatska. Pobjednik ogleda Hrvatska – Srbija u polufinalu ide na pobjednika Australija – Litva.RIO DE JANEIRO Tonči Vlašić

20. travanj 2024 06:35