KošarkaDUBROVAČKI VJESNIK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA / RIO 2016.

NIGERIJA SA ČAK 17 TRICA ZAUSTAVILA HRVATSKU Još nismo sigurni u četvrtfinale

14. kolovoza 2016. - 09:35
1471152934KOSARKA_NIGERIJA_01

Nigerijci su ubacili čak 17 trica, a našima je malo toga polazilo od ruke izuzev u prvoj četvrtini, koju su dobili s 28:21. Serijom 8:0 Nigerija je povela početkom druge s 29:28, na poluvrijeme otišla sa četiri koša viška (43:39), a u trećoj četvrtini imala čak 17 koševa razlike (70:53). Četiri minute prije kraja četvrte četvrtine naši su stigli na samo tri koša razlike (71:74), ali vrlo brzo je Nigerija ponovno napravila razliku te na kraju slavila s 90:76.Drugi je to poraz naših na Olimpijskim igrama u Riju koji s polovičnim učinkom nakon 4. kola i dalje imaju izglede za plasman u četvrtfinale. Nigerija je nakon tri poraza stigla do prve pobjede te je i ona uoči zadnjeg kola u igri za prolazom među osam najboljih.Bojan Bogdanović je bio naš prvi strijelac s 28 koševa, dok su Nigeriju predvodili Umeh s 19 te Akogon s 18 koševa. U preostale dvije utakmice skupine 'B' Argentina je nakon dva produžetka bila bolja sa 111:107 od Brazila, dok je Španjolska sa čak 109:59 potopila dosad neporaženu Litvu protiv koje u posljednjem kolu igra Hrvatska. Pobjeda protiv Litve našima osigurava četvrtfinale. Isto možemo ostvariti i u slučaju poraza, ali tada Brazil treba dobiti Nigeriju. Argentina i Litva su već osigurale četvrtfinale.- Idemo punom snagom protiv Litve. Idemo na pobjedu jer bi u slučaju poraza vjerojatno bili četvrti te bi u tom slučaju išli na Amerikance u četvrtfinalu - rekao je hrvatski izbornik Aleksandar Petrović.Mario Hezonja je protiv Nigerije počeo u startnoj petorci. Postigao je 5 koševa.SKUPINA 'B 1. Argentina 3/1, 2. Litva 3/1, 3. Španjolska 2/2, 4. Hrvatska 2/2, 5. Brazil 1/3, 6. Nigerija 1/3.U posljednjem kolu igraju Španjolska - Argentina, Brazil - Nigarija te Litva - Hrvatska.RIO DE JANIERO Tonči Vlašić

25. travanj 2024 01:27