Lakše se diše na Poljudu: Caktaš je spasio Bijele, tko zna koji put. Kapetane, svaka čast!

25. studenog 2020. - 09:09
Ronald Goršić/Cropix

Već smo bili spremni napisati kako je Hajduk nakon koraka naprijed u Koprivnici napravio korak natrag prosutim bodovima protiv Lokomotive, a onda se ukazao Mijo Caktaš.

Kapetan je spasio „bile”, tko zna koji put. Njegov je gol u 90. minuti donio treneru Bori Primorcu i Hajduku drugu uzastopnu pobjedu i stabilizirao bijeli brod koji je do prije četiri dana bio opasno nagnut.

Izgledalo je kako će se ponoviti lipanjski ogled u Kranjčevićevoj kad je Hajduk odigrao odlično prvo poluvrijeme i vodio 2:0 (a trebao je i više), pa je u nastavku Lokomotiva preokrenula na 3:2. Malo je nedostajalo da i ovaj put Hajduk bude kažnjen za promašaje jer je opet mogao riješiti pitanje pobjednika u prvom poluvremenu.

Iako je zaigrao povučenije nego inače (Jradi je bio ofenzivniji), Caktaš je bio taj koji je doveo Hajduk u vodstvo natrčavši iz drugog plana i zakucavši Jairovu loptu u mrežu. Bila je to prva prava akcija gostiju i odmah gol. Idealan početak.

Jairo mogao prelomiti u prvom poluvremenu

To kao da je pustilo hajdukovce s lanca. Počeli su nizati šansu za šansom, lijepo su kombinirali, ali je novi gol izostao. Jairo je promašio nevjerojatni zicer, Jradi je imao dvije dobre prilike... Tu je Hajduk trebao prelomiti susret, ali nije.

S vremenom se i momčad Gorana Tomića ohrabrila. Ima tu zanimljivih igrača. Cokaj je jednim udarcem glavom pogodio obje stative, opasan je bio Kallaku, onda je početkom drugog dijela Jakoliš spasio gol Cokaja, da bi onda domaćin zasluženo izjednačio golom Tucija, sidruna nezgodnog za čuvanje koji je namučio Hajdukove braniče.

I eto. Gdje si bio, što si radio. Odjednom je u opasnost došao i bod. Kod Splićana nije bilo energije kao u prvom dijelu. Primorac je to probao promijeniti uvođenjem Diamantakosa i Todorovića, kasnije i Brnića, no „bomba” Gyurcsa koja je odsjela na vratnici dugo je bila jedina prijetnja Hajduka.

Miji nitko ni blizu

A onda se ukazao spasitelj Mijo i 94. pogotkom u bijelom dresu razgalio predsjednika Lukšu Jakobušića koji je utakmicu pratio iz svečane lože u društvu prethodnika Marina Brbića i nadzornika Tina Laušića i Denisa Alajbega. Caktaš je i ove sezone najbolji strijelac momčadi s osam golova, nitko drugi nije ni blizu. Neprocjenjiva je vrijednost „bilih”.

Uglavnom, Hajduk se s dvaju vezanih gostovanja u Koprivnici i Zagrebu – na kojima je lomio zube – vraća punih džepova. S maksimalnih šest bodova! Ako tome pridodamo i pozitivan bod osvojen protiv Osijeka, možemo konstatirati kako Primorac svoj dio „štafete” odrađuje bodovno gledano jako dobro.  Lakše se diše na Poljudu.