Domaći nogometjunak vikenda

Petrić - strijelac bez maske na licu

25. ožujka 2008. - 00:13

Najbolji napadač Hrvatske / CROPIX
Kakav biser!!! Uzeo je loptu, spustio na travu, uzeo zalet i - zabio. Tribine su se tresle. Hrvatski napadač Mladen Petrić postigao je prekrasan gol u 24. minuti bundesligaškog okršaja njegove Borussije i Karlsruhera, utakmica je završila 1:1.

Do prilike za udarac hrvatski je strijelac došao nakon prekršaja gostiju nad njegovim suigračem Antonijom Rukavinom. Usljedio je neobranjivi udarac kojega navijači Borussije još opisuju uz kavu. Na njihovu žalost bilo im je to dovoljno tek za jedan bod. Prvoligaš iz Dortmunda ove godine ne blista, daleko su i od borbe za mjesto u Europi u idućoj sezoni, a jedan od rijetkih koji imaju razloga za zadovoljstvo u klubu je baš Petrić.

Gol kojega je zabio prošlog vikenda 12. mu je ove sezone. Dodao je tome još četiri u njemačkome kupu u pet odigranih utakmica. Neosporno je da se nametnuo treneru Thomasu Dollu već u prvoj sezoni u novome klubu. Još lani igrao je u puno slabijoj švicarskoj ligi. Posebno je bila upečatljiva slika kada je preko lica nosio zaštitnu crveno - plavu masku nakon što je slomio jagodičnu kost.

Te su fotografije obišle nogometni svijet, ali i golovi koje je u dresu Basela zabijao u zadnje tri sezone. Svaku drugu utakmicu protivnički su golmani pred njegovim naletima morali mahati bijelom zastavom. Masku je skinuo, no golgeterske su navike ostale. I dalje se pred njegovim licem i loptama golmani i mreže iza njihovih leđa itekako tresu.

Brđane mi izvedite

Igrao je predobro u zemlji sira, čokolade i banaka da svoj trud ne bi naplatio u nekoj izdašnijoj ligi. I sada je u Njemačkoj jedan od najboljih strijelaca. Bježe mu samo Luca Toni (Bayern Munchen) koji je zabio 16 golova te Mario Gomez (Stuttgart) s 15 golova. Njegova forma ohrabruje i izbornika reprezentacije Hrvatske Slavena Bilića. Čovjek je to koji je izborniku, ali i ostalim Hrvatima priuštio nevjerojatnu noć u hramu engleskog nogometa, Wembleyu.

Dodao mu je u 77. minuti zadnjeg kola kvalifikacija za Euro Danijel Pranjić, a Petrić je opalio, zabio, zavio Engleze u crno. Već sutra Petrića čeka novi izazov na Otoku, samo malo sjevernije, u zemlji “brđana” protiv napaljenih Škota. Do sada je odigrao 21 utakmicu za reprezentaciju i zabio devet golova.

Pero Smolčić

Vedran Runje (Lens): Primio je čak tri pogotka od Rennesa u gostima, a njegova je momčad zabila samo jednom.

Marin Skender (Osijek): Primio je jedan pogodak na gostovanju kod Zadra, skinuo nekoliko udaraca i sačuvao bod Osijeku.

Dario Šimić (Milan): Nije konkurirao za sastav koji je putovao na gostovanje kod Torina. Milanezi su, zamislite bez Šimića, pobijedili.

Robert Kovač (Borussia Dortm.): Sve manje igra. Bio je na klupi u utakmici protiv Karlsruhea koja je završila neodlučeno, 1:1.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk): Stipe Pletikosa bio je predobar na vratima Spartaka, Tom je poražen, a Vejić zamjenjen u 84. minuti.

Gordon Schildenfeld (Bešiktaš): Gostovao je kod Büyüksehira u drugome dijelu Istanbula, igrao cijeli susret i izgubio 2:1.

Luka Modrić (Dinamo):Najbolji igrač vodeće momčadi HNL-a vodio je svoju momčad prema novoj pobjedi, zabio dva gola.

Niko Kranjčar (Portsmouth): U Londonu je njegovu momčad pobijedio Tottenham 2:1. Niko je bio među boljima u sastavu gubitnika.

Ivan Rakitić (Schalke 04): Mladi će napadač još barem dva tjedna biti izvan konkurencije za sastav zbog ozljede gležnja.

Danijel Pranjić (Heerenveen): Hrvatski Pires i dalje je jedan od glavnih igrača svoga kluba, pobijedio je Rodu 4:3 i igrao svih 90 minuta.

Jerko Leko (Monaco): Caen je klub iz Kneževine isprašio 4:1, Leko je “uživao” u tome 90 minuta i zaradio žuti karton.

Mladen Petrić (Borussia Dortm.): Jedini je s liste užih reprezentativnih kandidata zabio. Golu Petrića unatoč, Borussiji je pripao samo bod.

Boško Balaban (Dinamo): Igrao je cijelu utakmicu protiv Šibenika i zabio prvi gol u 18. minuti kojim je počela katastrofa gostiju.

Mario Mandžukić (Dinamo): Ušao je u igru u 66. minuti umjesto Josipa Tadića, izborio je penal kojega je realizirao Modrić.

Ivan Klasnić (Werder): U igru je ušao u drugome poluvremenu te je izborio jedanaesterac. Gol je zabio Diego, Werderu bod.

Stipe Pletikosa (Spartak M.): Njegova je momčad pobijedila Tom iz Tomska 1:0, branio je svih 90 minuta i skinuo nekoliko teških udaraca.

Mario Galinović (Panathinaikos): Susret protiv Iraklisa odgledao je s klupe, branio je Arkadiusz Malarsz, utakmica je završila 1:1.

Vedran Ćorluka (Manchester City): Probudio se na gostovanju kod Boltona, u mnogim medijima proglašen igračem utakmice, bilo je 0:0.

Josip Šimunić (Hertha):  Igrao je cijelu utakmicu i izgubio od Schalkea kod kuće 2:1. Sve više puni novinske stupce prgavim potezima.

Dario Knežević (Livorno): Igrao je svih 90 minuta na gostovanju u Udinama, solino, no njegova je momčad poražena 2:0.

Dino Drpić (Dinamo):  U obrani “modrih” jedan je od ključnih kotačića. Igrao je svih 90 minuta i zabio gol u 56. minuti za 4:1.

Niko Kovač (Red Bull Salzburg): Nešto se čudno događalo u Salzburgu, bečki je Rapid slavio s čak 7:0!!! Niko golijadu nije gledao ni s klupe.

Jurica Vranješ (Werder): Bio je na klupi s rezervnim igračima na gostovanju kod Arminije iz Bielefelda. Nije otišao ni u Škotsku!

Darijo Srna (Šahtar): Poraz u gostima kod Tavrije 3:2 mogao bi Šahtar stajati i naslova prvaka. Srna je igrao cijeli susret i dobio žuti karton.

Marko Babić (Betis): Sve je dalje od reprezentacije. Nije uopće konkurirao za nastup u utakmici protiv Osasune, Betis je slavio 1:0.

Ognjen Vukojević (Dinamo): Igrao je standardno dobro protiv Šibenika svih 90 minuta, britak na jeziku pa je dobio žuti karton.

Eduardo da Silva (Arsenal): Majstor loptanja i dalje se oporavlja od teške ozljede. Pun je pozitivnih misli i oporavak ide dobro.

Ivica Olić (HSV): Ušao je u 57. minuti umjesto Pjotra Trohovskog kod rezultata 1:1 koji se ni njegovim ulaskom nije promijenio.

Nikola Kalinić (Hajduk): Igrao je slabo u velikoj pobjedi Hajduka na Poljudu. Trener Robert Jarni zamijenio ga je nakon prvog poluvremena.

Igor Budan (Parma): Nije to bila ni sjena pravog Budana. U Sieni je igrao 67 minuta, nije zabio gol te je zamijenjen.