OstaloPRVA HRVATSKA LIGA ODBOJKAŠICA

SLAVLJE U GOSPINOM POLJU Dubrovniku u goste došla Nova Gradiška, a ostala im nova tri boda

25. siječnja 2020. - 21:03
Odbojkašice Dubrovnika i Nove Gradiške su ogledom u Gospinom polju zaključile 16. kolo Prve hrvatske lige. Domaće su slavile sa čistih 3:0, ostvarile svoju devetu pobjedu, a ona je, kao i prethodnih osam, vrijedna sva tri boda. Ekipi trenerice Mirjane Vreće i Marine Radić, te Tomaža Jurišića, trebalo je za osvajanje prvog seta 19 minuta (25:16). Za drugi dvije minute više, a u njemu su gošće uzele dva poena više nego u prvom setu, dok je treći trajao 20 minuta. Dubrovnik je u njemu prepustio gošćama 16 poena.

Dubrovnik je osim devet pobjeda, svaka vrijedna maksimalna tri boda, tri puta u sedam preostalih utakmica osvajao po bod budući je gubio nakon pet setova igre, te sad ima ukupno 30 bodova. I dalje je visoko na prvenstvenoj tablici. I dalje u gornjem domu. Četvrti je, dok treći Zadar ima bod više, ali i utakmicu manje, a peti Don Bosco pet bodova manje od dubrovačke ekipe. Šesti Veli vrh u konkurenciji deset klubova ima deset bodova manje od Dubrovnika, koji je uspjeh protiv Nove Gradiške izborio u sastavu: Anđela Čuljak, Marijeta Lolić, Ivana Ivaniš, Nina Jakić, Mara Šilje, Petra Ramić, Karla Burđelez, Ivana Marinović, Petra Putica, Nora Đurić, Doris Buzolić, Martina Vreća, Hana Dilberović i Gabriela Stipanović.

U 17. kolu Dubrovnik je opet u ulozi domaćina. U Gospino polje, u nedjelju, 2. veljače, stiže Don Bosco (17 sati).
Pogledajte tablicu!
1. HAOK Mladost 43 boda (14 pobjeda/2 poraza), 2. Dinamo 40 bodova (14/1), 3. Zadar 31 bod (11/4), 4. Dubrovnik 30 bodova (9/7), 5. Don Bosco 25 bodova (7/9), 6. Veli Vrh 20 bodova (7/9), 7. Nova Gradiška 19 bodova (6/9), 8. Karlovac 17 bodova (7/8), 9. Drenova 9 bodova (3/13), 10. Kostrena bez boda (0/16).

25. travanj 2024 19:19