ŽUPANIJSKA LIGA Cavtat tresao okvir gola do 0:2 i potom krenuo, Pločani na kraju izgubili i dvojicu igrača, trenera... sudac se nije oglasio u zadnjim sekundama....

19. siječnja 2020. - 14:10
Super zanimljiv je bio super derbi 10. kola Županijske nogometne lige u kojem je na kraju vodeći Cavtat pobijedio u Čibači na papiru prvog favorita lige, Porto Tolero iz Ploča, te ostao i dalje jedini neporaženi sastav natjecanja.

Lider je do pobjede stigao nakon 0:2. Poslije 47 sekundi igre prvi put se zatresla mreža Cavtata, koji je 13 sekundi poslije zatresao okvir gola Porto Tolera. Pločani su poveli pogotkom Zlatka Kušurina, a nakon 4 minute i 34 sekunde igre poduplali su vodstvo (Tomislav Domić). Na isteku 6. minute opet se tresao okvir gola Poro Tolera (Vlaho Grbešić). Gotovo šest minuta prije kraja prvog poluvremena Porto Tolero je napravio peti akumulirani prekršaj, te je Denis Hasanović postavio loptu na deset metara i bio jedan na jedan s vratarom Pločana Dejanom Rašićem. Tukao je silovito te pogodio – okvir gola.

Cavtat je prvi pogodak postigao dvije minute i osam sekundi prije odmora. Grbešić je ubacio loptu u igru, pronašao Hasanovića, koji tuče, ali njegov udarac brani Rašić, dok Baldo Cicijelj natrčava na odbijenu loptu i posprema je u mrežu. Isti igrač to isto nije uspio napraviti u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

U nastavku dva puta je u izglednoj prilici prvo Cicijelj, zatim je potegao i Hasanović. Cavtat je na kraju zaigrao na sve ili ništa. Hasanović je bio u ulozi vratar/igrač. Pero Vuličević nije uspio pogoditi četiri minute prije kraja, ali jest kad je na semaforu stajalo kako se do kraja ima igrati još dvije minute i 38 sekundi – 2:2.

Dvije minute i tri sekunde prije kraja Cicijelj je krenuo prema vratima Porto Tolera, pratio ga je Josip Pear. Sudac Hrvoje Orešković se oglasio. Dosudio je prekršaj igrača Porto Tolera i dodjelio mu žuti karton. Kako je Josip Pear već imao jedan žuti, koji je dobio u 6. minuti zbog prekršaja, morao je u svlačionicu. Isti se nije mogao pomoriti s odlukom suca. Zbog ulaska u teren i nesportskog ponašanja isključen je i trener Porto Tolera Denis Malić.

Minutu i 18 sekundi prije kraja Porto Tolero je napravio peti akumulirani, a Hasanović pogodio s deset metara – 3:2 za Cavtat. Potom, je, očekivano, Porto Tolero zaigrao na sve ili ništa. Jurio izjednačenje – 51 sekundu prije kraja prvi njegov pokušaj, koji nije išao u okvir gola. Drugi pokušaj Pločani su imali 21 sekundu prije kraja, treći 17 sekundi prije kraja, potom u posljednjim sekundama prekršajem je u šestercu Cavtata zaustavljen Ivan Arar, ali se sudac Orešković nije oglasio nakon čega ga je okružio kompletni Porto Tolero. Epilog – crveni karton Žarku Viskoviću.

Cavtat je još jednom ugodno iznenadio. Pokazao je dosta više od Porto Tolera, koji je 'zakočio' nakon vodstva 2:0. Ipak, ostaje na kraju činjenica kako je trebao u posljednjim sekundama utakmice biti kazneni udarac za Pločane.

Zanimljivo je bilo i u posljednjoj utakmici u Čibači. Riva je primila pogodak u posljednjoj minutu protiv Čilipa, te je prvi put ove sezone odigrala utakmicu bez pobjednika. Sad Riva s utakmicom manje zaostaje za Cavtatom šest bodova, kao i Pridvorje, koje je bilo uvjerljivo protiv Dunava. Duba Konavoska je dva puta vodila protiv Lumbarde 'Pod balonom' u Korčuli, ali se s nje vratila praznih ruku

SEMAFOR Rezultati 10. kola, subota, 18. siječnja, Korčula, Pod balonom: Lumbarda – Duba Konavoska 3:2 (Mario Milina u 17. i 27., te Dino Špaleta u 20. minuti / Romano Levanat u 6. i Mateo Krmek u 19. minuti), Sveti Antun – Jadran Ljuta 6:2 (David Jurić u 4. i 22., Antonio Mušić u 8., Ivan Tomić u 17. i 29., te Toni Skokandić u 26. minuti / Maroje Pišta u 5. i Marko Lovrenčić u 18. minuti), ČIbača, dvorana Osnovne škole Župa dubrovačkaCavtat – Porto Tolero 3:2 (Baldo Cicijelj u 13., Pero Vuličević u 27., te Denis Hasanović u 29. minuti / Zlatko Kušurin u 1. i Tomislav Domić u 5. minuti), Mećajac – Ponta 1:4 (Ivo Čuljak u 12. minuti / Neven Dadić u 3., te Jurica Mandić u 4., 16. i 27. minuti), Sokol – Plat 6:4 (Nikša Vranješ u 4. i 21., Luka Perak u 5. i 27., Ivo Đović u 26., te Antonio Machiedo u 30. minuti / Ivo Katić u 13., Vicko Miloslavić u 15., Domagoj Žeravica u 23., te Kristijan Redžepaj u 29. minuti), Pridvorje – Dunave 8:4 (Paulo Vukić u 3., 15. i 21., Ivica Obad u 11. i 17., Antun Šmanjak u 13., te Dominik Vuičić u 19. i 22. minuti / Luka Fiorović u 6., Mateo Miladin u 23., Jurica Ivanković u 23., te Baldo Valjalo u 29. minuti), Zmaj – SSSD UNIDU 4:3 (Ante Arbanasin u 2., Ivo Mostahinić u 21. i 26. te Pero Saulan u 25. minuti / Antonio Stjepović u 11., Kristijan Grkeš u 25., te Marko Beletić u 29. minuti), Riva – Čilipi 2:2 (Dominik Glavinić u 16. i Petar Lončar u 18. minuti / Niko Drobac u 7. i Pero Opušić u 30. minuti), slobodna je bila Čibača.
Poredak
1. Cavtat 28 bodova / 10 utakmica (45:17), 2. Riva 22 boda / 9 utakmica (42:20), 3. Pridvorje 22 boda / 9 utakmica (43:22), 4. Duba Konavoska 19 bodova / 9 utakmica (27:16), 5. Porto Tolero 18 bodova / 9 utakmica (61:20), 6. Lumbarda 18 bodova / 10 utakmica (36:35), 7. Dunave 16 bodova / 10 utakmica (41:44), 8. Čibača 15 bodova / 9 bodova (22:19), 9. Sveti Antun 13 bodova / 9 utakmica (36:34), 10. Sokol 13 bodova / 9 utakmica (42:44), 11. Čilipi 11 bodova / 10 utakmica (18:28), 12. Jadran Ljuta 10 bodova / 9 utakmica (22:34), 13. Ponta 7 bodova / 9 utakmica (24:44), 14. Zmaj 6 bodova / 9 utakmica (22:36), 15. Mećajac 4 boda / 10 bodova (14:33), 16. Plat 4 boda / 10 utakmica (23:46), 17. SSSD UNIDU 2 boda / 10 utakmica (19:45).