OstaloPRVA HRVATSKA LIGA ODBOJKAŠICA

NEĆE NAS U PETOM SETU, PA NEĆE Dubrovnik se vraća s(a samo) bodom iz Karlovca

18. siječnja 2020. - 20:28
Bod stiže u Gospino polje iz Karlovca. Odbojkašice Dubrovnika su i treći put ove sezone izgubile meč kad je on otišao u pet setova, međutim, ovaj put, s obzirom na kretanje rezultata u petom, odlučujućem setu, ne mogu biti zadovoljne samo jednim bodom.

Baš je, što se tiče kretanja rezultata, bilo 'ludo' u gradu na četiri rijeke. Prvi set za Dubrovnik nakon 'maratona' – 29:27, a potom iduća dva za domaćina, i oba s 25:23. Međutim, u četvrtom setu Dubrovnik je bio uvjerljiv (25:18), a u petom je bolje otvorio. Vodio sa 7:3, 8:4, 9:5, domaće su došle na 9:8. Trenerica Mirjana Vreća je pozvala minutu dogovora nakon koje je prednost narasla na 12:8. Opet su zaprijetile domaće, ali opet je Dubrovnik skupljao poene. Vodio je sa 14:11. Imao je tri meč lopte. Nije ih iskoristio. Karlovac je s pet poena u nizu stigao nakon dva sata i tri minute igre do pobjede vrijedne dva boda.

Dubrovnik je u Karlovcu igrao u sastavu: Marijeta Lolić, Ivana Ivaniš, Nina Jakić, Mara Šilje, Katarina Drobac, Karla Burđelez, Ivana Marinović, Petra Putica, Nora Đurić, Doris Buzolić, Martina Vreća, Hana Dilberović, Mia Njavro i Gabriela Stipanović.

Unatoč porazu, a zahvaljujući osvojenom bodu, Dubrovnik se približio trećem Zadru, koji je izgubio u gostima od Velog Vrha s 3:1 te ostao na 28 bodova. Dubrovačka ekipa sad na svom kontu ima 27 bodova.

U 16. kolu, 25. siječnja, Dubrovnik dočekuje Novu Gradišku.