OstaloPRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA

KAKVA POBJEDA SQUAREA, SRUŠIO PRVAKA USRED MAKARSKE 'Crveno plavi' prekinuli pobjednički niz od trideset i jedne pobjede kod kuće momčadi Novo vrijeme Apfel!

11. prosinca 2019. - 21:26
Velika pobjeda Squarea. Sjajna! Dobio je prvaka u njegovom domu sa 4:3. Prekinuo je pobjednički niz kod kuće momčadi Novo vrijeme Apfel, koja je do utakmice s 'crveno plavima' nanizala trideset i jednu pobjedu! Nije dozvolio prvaku da stekne sedam bodova prednosti kolo prije kraja prvog dijela. Što više, trijumfom u Makarskoj je došao na drugo mjesto. Prvak je i dalje na vrhu prvenstvene tablice, ali Square sad ima samo bod manje.

Zaostala utakmica 6. kola počela je pogotkom Harona Džankovića, koji je u 5. minuti doveo Square u vodstvo. Četiri minute poslije izjednačilo je Novo vrijeme Apfel. Pogodio je Lucas Brito, a minutu poslije već je bilo 2:1 za domaćina. Sad je mrežu Squarea zatresao Marin Musinov. U 17. minuti izjednačenje. Mirko Hrkač je strijelac za 'crveno plave'. Ipak, na odmor je prvak otišao s prednošću. U 19. minuti drugi put je pogodio Lucas Brito.

Pele je u 24. minuti izjednačio na 3:3. Bio je to peti pogodak Pelea u njegovoj trećoj utakmici protiv makarskog sastava u dvije sezone. Četiri minute prije kraja za konačnih 4:3 naciljao je Blago Gašpar. Nakon utakmice prvak je na svojoj klupskoj stranici te na društvenim mrežama čestitao Squareu na pobjedi!

Square je veliku pobjedu u Makarskoj izborio u sastavu: Zoran Primić, Keko, Pele, Mirko Hrkač, Ante Daničić, Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Josip Nebergoj i Blago Gašpar. Trener Antun Bačić nije mogao računati na ozlijeđenog reprezentativca Mara Đuraša, već odavno je na listi ozlijeđenih Damjan Šulić..

Aktualni prvak je u najavi utakmice izvukao iz arhive sve prvoligaške susrete protiv Squarea, koji je prve sezone, 2013./14., prvi i jedini put do jučer slavio u Makarskoj, i to s 2:1. Prvi ogled u Dubrovniku je završio bez pobjednika – 3:3. Još jednom je Square uspio izbjeći poraz u gostima, i to u sezoni 2015./16. kad je bilo 3:3. Zaostala utakmica 6. kola bila je deseta utakmica odigrana u Makarskoj. Novo vrijeme Apfel kod kuće ostalo je na sedam pobjeda, a Square je stigao do drugog trijumfa u Makarskoj, dok je u Dubrovniku odigrano ukupno sedam utakmica. Square je slavio tri puta, a Novo vrijeme Apfel samo jednom, i to u sezoni 2017./18.

U ukupno sedamnaest međusobnih utakmica klub iz Makarske je uspješniji. Dobio je osam utakmica, četiri su završile bez pobjednika, a pet puta je slavio Square, a ova zadnja pobjeda 'crveno plavih' je baš za pet!

Pogledajte tablicu
Poredak: 1. Novo vrijeme Apfel 18 bodova (32:18), 2. Square 17 bodova (35:30), 3. Crnica 16 bodova (26:24), 4. Olmissum 15 bodova (19:13), 5. Futsal Dinamo 11 bodova (27:24), 6. Alumnus Sesvete 10 bodova (30:31), 7. AFC Universitas 10 bodova (14:17), 8. Vrgorac 8 bodova (32:36), 9. Uspinjača Gimka 6 bodova (15:28), 10. Split 2 boda (20:29).

Posljednje kolo prvog dijela!
Petak, 13. prosinca, Split: Split – Novo vrijeme Apfel, Dubrovnik: Square – AFC Universitas (18 sati), Šibenik: Crnica – Vrgorac, Zagreb: Uspinjača Gimka – Futsal Dinamo, subota, 14. prosinca, Omiš: Olmissum – Alumnus Sesvete.

19. travanj 2024 05:45