OstaloHEP HRVATSKA SUPER LIGA STOLNOTENISAČA

DERBI 'Pituri' obranili drugo mjesto, ostali u utrci za prvim, i to slavljem kod trećeplasiranog sastava lige!

7. prosinca 2019. - 15:04
Stolnotenisači Libertas Marinkolora dobili su derbi 8. kola HEP Hrvatske Super lige. Slavili kod GSTK Zagreb, trećeplasiranog sastava prvenstva, i to s 3:1. Uspjehom u Zagrebu ostali su na drugom mjestu sa samo pobjedom manje od neporaženog varaždinskog StaRR-a, aktualnog prvaka, koji u drugom dijelu prvenstva dolazi u Gospino polje.

Derbi: Dragutin Šurbek je donio vodstvo 1:0 protiv GSTK Zagreb. S 11:4, 11:8 i 11:5 dobio je Ivora Bana. Potom je Domagoj Maglić izjednačio rezultat. Miho Simović je dobio prvi set s 11:8, ali nakon toga 12:10, 11:9 i 11:7 za najuspješnijeg igrača GSTK Zagreb ove sezone. Vodstvo Libertas Marinkoloru vratio je Tomislav Japec, koji je dobio Lovra Zovka s 3:1 (11:5, 11:9, 8:11, 11:8), a Simović je zaključio priču u Zagrebu uspjehom protiv Bana, i to je svaki set dobio istim rezultatom - 11:5.

U posljednjem kolu prvog dijela, u subotu, 14. prosinca, Libertas Marinkolor, koji ima sedam pobjeda i jedan poraz, dočekuje posljednjeplasirani sastav lige, Slavonski Brod. Drugi dio počinje 18. siječnja 2020. godine.
20. travanj 2024 10:03