OstaloŽUPANIJSKA MALONOGOMETNA LIGA

DRUGI PORAZ PORTO TOLERA Nije Dubu Konavosku prošao prvoligaš u Kupu, a sad nije ni prvi favorit lige; Riva Slano i dalje sto posto, ali Cavtat gleda s vrha!

25. studenog 2019. - 12:37
Neće lako Porto Tolero ostvariti svoju želju - osvojiti naslov prvaka i povratak u Drugu hrvatsku ligu – jug, a što se činilo nakon prva dva kola kad je deklasirao suparnike – 8:0 Dunave i 13:2 SSSD UNIDU. Prvo je u 3. kolu izgubio od Čilipa sa 4:3, a sad sa 6:3 od Dube Konavoske. Između ta dva neuspjeha upisao je treću, opet uvjerljivu pobjedu – 10:1 Jadran Ljuta, ali...

Duba Konavoska je ove sezone ugodno iznenadila u Kupu Hrvatske. Izbacila je na startu prvoligaša, splitski AFC Universitas, prošla potom i drugo kolo te stigla na dva koraka od plasmana u samu završnicu, među 16 najboljih u Hrvatskoj u spomenutom natjecanju. Nije uspjela, ali je bila vraški blizu. Sad je protiv Pločana pokazala snagu. Matej Nađ i Vlaho Bego su pogađali za vodstvo 2:0. Porto Tolero se u super derbiju 5. kola vratio u završnici prvog poluvremena. Ivan Arar i Žarko Visković su izjednačili, ali ne i drugi put nakon nove serije Dube Konavoske (Mateo Krmek, Antonio Tomić, Mato Šimunović i Matej Perić). Uz to je ostao bez Matka Krilića, koji je pocrvenio u 22. minuti, a tu prednost Duba Konavoska je odmah iskoristila (Tomić za 4:2). Treći pogodak za Porto Tolero postigao je Ivan Markić.

FOTO Duba Konavoska

Ogled neporaženih sastava u 6. kolu (Pridvorje – Riva Slano) pripao je jedinom sastavu sa stopostotnim učinkom. Riva Slano je slavila sa 5:1 te ima i dalje savršen učinak. Četiri utakmice – četiri pobjede. Do deset minuta prije kraja utakmice sve je bilo otvoreno. Riva Slano je imala pogodak prednosti (Joško Vuličević u 7. minuti), ali nakon toga u tri minute nova tri pogotka (Dominik Glavinić dva te Mateo Kljunak), te u 26. minuti još jedan (Tomislav Storelli za 5:0). Ivan Pulić je minutu poslije, a tri minuta prije kraja utakmice ublažio prvi poraz Pridvorja.

Za razliku od Pridvorja, Cavtat je ostao na vrhu poretka. Dobio je s 5:2 Dunave, koje su prvo poluvrijeme dobile s 2:0. Pavo Kuliš i Ante Vukasović su pogodili mrežu Cavtata za kojeg su u nastavku pogađali Davorin Krešić za 1:2 i 4:2 te Denis Hasanović za 2:2, 3:2 te konačnih 5:2. Cavtat je prvi pogodak postigao u 17. minuti, drugi u 18., treći u 19., četvrti u 20. te peti u 27. minuti.

Cavtat je ima bod više od Rive Slano, ali je odigrao utakmicu više. Ukupno su tri momčadi bez poraza – Cavtat (četiri pobjede i jedan remi), Riva Slano (sve četiri pobjede) te Duba Konavoska (tri pobjede i remi).

Do prve pobjede u 5. kolu stigla je momčad SSSD UNIDU, koja je sa 4:0 savladala Mećajac. Povela je autogolom Kristijana Kučine, Tomislav Čagalj je bio strijelac za 2:0, a u nastavku je dva puta pogađao Ivan Obuljen.

Bez pobjednika je završio ogled Plata i Lumbarde. Plat je poraz izbjegao s dva pogotka Marina Kune u posljednje dvije minute. Lumbarda je vodila 2:0, 3:1 i 4:2. Kuna je postigao ukupno tri pogotka za Plat, a Ante Alerić jedan, dok su za Lumbardu pogađali Mario Milina dva puta te Antonio Petrović i Arijan Pandurica.

Sokol je bio napadački najraspoloženiji u 5. kolu – 10:4 bolji od Svetog Antuna. Tin Vidak je postigao tri pogotka, Paulo Opušić i Niko Šapro po dva, a po jedan Luka Perak, Ivan Perak i Ivo Đović. Vidak je jednom nesretno i nespretno zatresao svoju mrežu, Teo Borovina je bio dvostruki strijelac za Svetog Antuna za kojeg je jedan pogodak postigao Šimun Šulentić.
Čibača
je zaustavila Čilipe u ogledu dvije momčadi s po dvije pobjede i dva poraza u prva četiri kola. Sve do četiri minute prije kraja utakmice nije bilo pogodaka. Tada je za Čibaču pogodio Marko Grgurević, a minuti prije kraja za konačnih 2:0 naciljao je Kristijan Prkut.

Jadran
iz Ljute je gubio u 22. minuti 3:2 od Ponte, ali je nakon toga završnicu utakmice dobio sa 4:0 (Maroje Pišta, Mario Runje, Matija Benčak i Marko Lovrenčić, koji je bio strijelac i za vodstvo 1:0). Maroje Čupić je pogodio za 2:1 vodstvo Jadrana. Jurica Mandić je izjednačio na 1:1 i 2:2, a Luka Marlais je bio strijelac za 3:2 vodstvo Ponte osam minuta prije kraja utakmice.

SEMAFOR 5. kolo
Dvorana OŠ Gruda:
Duba Konavoska – Porto Tolero 6:3,  Pridvorje – Riva Slano 1:5, Dunave – Cavtat 2:5, Jadran – Ponta 6:3, Sokol - Sveti Antun 10:4, Plat – Lumbarda 4:4, Čilipi – Čibača 0:2, SSSD UNIDU – Mećajac 4:0, slobodan je bio Zmaj.
Pogledajte tablicu!
1. Cavtat 13 bodova / 5 utakmica (pogodak razlika 22:8), 2. Riva Slano 12 bodova / 4 utakmice (19:6), 3. Duba Konavoska 10 bodova / 4 utakmice (14:6), 4. Pridvorje 10/5 (18:15), 5. Porto Tolero 9/5 (37:13), 6. Čibača 9/5 (14:10), 7. Sokol 7/5 (27:21), 8. Jadran Ljuta 7/4 (14:17), 9. Dunave 7/5 (17:22), 10. Čilipi 6/5 (9:15), 11. Lumbarda 5/5 (19:25), 12. Ponta 4/5 (18:22), 13. Plat 4/5 (14:19), 14. Mećajac 4/5 (11:19), 14. SSSD UNIDU 4/5 (8:24), 16. Sveti Antun 3/4 (14:23), 17. Zmaj 0/4 (5:15).