OstaloPRVA HRVATSKA LIGA ODBOJKAŠICA

NAKON PET SETOVA I 119 MINUTA IGRE Otišla dva boda u Zadar, ali jedan je ostao

24. studenog 2019. - 19:41
Ogled Dubrovnika i Zadra pripao je gošćama. Priča u Gospinom polju ove nedjelje potrajala je maksimalnih pet setova i 119 minuta. U svakom setu do 25 obje ekipe su otišle preko 20, a u petom odlučujućem setu do 15 obje preko 10. Drugi set je čak otišao u produžetak. Pripao je Zadru s 26:24 i trajao je 28 minuta.

Dubrovnik je poveo s 1:0. Nakon 24 minute igre dobio je prvi set s 25:22. Zadar je dobio treći s 25:21 za 25 minuta te već tada osigurao najmanje jedan bod, a u četvrtom setu je igrao da uzme i preostala dva, ali nije uspio. Dubrovnik je nakon 26 minuta dobio četvrti set s 25:21 te je i on osigurao najmanje bod. Potom se u petom igralo, tko će uzeti još jedan bod. Uzeo ga je Zadar nakon 16 minuta rezultatom 15:11.

Odbojkašice Dubrovnika su na četiri pobjede i pet poraza nakon 9. kola s tim da su im sve četiri pobjede vrijedne sva tri boda, a u dvije od pet utakmica u kojima su upisale poraz nisu ostajale praznih ruku, uzele su po bod te su sa 14 bodova nakon prvog dijela lige u gornjem domu, pete u konkurenciji deset ekipa.

Drugi dio počinje već idući vikend. Opet je Dubrovnik domaćin, i opet mu dolazi ekipa koja je bolje plasirana, i to lider, druga ekipa HAOK Mladost. Do kraja godine odigrat će se ukupno četiri kola drugog dijela (Dubrovnik je u 11. kolu gost Drenove, u 12. kolu domaćin Kostreni te u 13. kolu gost Dinama).

20. travanj 2024 02:35