KAKVA UTAKMICA POD BALONOM Čak 18 pogodaka, 13 u nastavku, dva u zadnjoj minuti, a na kraju bez pobjednika

19. studenog 2019. - 16:37
Lumbarda i Sokol su odigrali utakmicu za pamćenje. Čak 18 pogodaka Pod balonom u Korčuli od kojih 13 pogodaka u drugih 15 minuta, tri u 23. minuti, dva u zadnjoj 30. minuti, a na kraju bez pobjednika – 9:9. Nitko se ne sjeća kad je netko postigao toliko pogodaka, a da nije ostvario pobjedu.

Lumbarda je vodila 1:0, 3:2, 6:5 i 9:8, i to je do tih 9:8 stigla u posljednjoj minuti iz kaznenog udarca, dok je Sokol vodio 2:1, 5:3 i 8:6. Nedo Mušić je postigao šest pogodaka za Lumbardu, a Paulo Opušić pet za goste. Opušić je pogodio za konačnih 9:9. Prije toga za 1:1, 2:1, 7:6 i 8:6. Mušić je bio strijelac za 3:2, 4:5, 5:5, 6:5, 8:8 i 9:8. Trostruki strijelac za Sokol bio je Nikša Vranješ, koji je pogotke nizao od 18. do 21. minute (pogodio je za 3:3, 4:3 i 5:3 za Sokola).

Riva Slano je i dalje jedina momčad sa stopostotnim učinkom. Dobila je i treću utakmicu, i to preokretom u drugom poluvremenu. Zmaj je dobio prvo poluvrijeme protiv Rive Slano (Pero Macan u 13. minuti), a u nastavku nekadašnji hrvatski reprezentativac Sandro Salacan je izjednačio rezultat u 18. minuti, a tri minute poslije Joško Vuličević je bio strijelac za konačnih 2:1.

Neporaženo je ukupno pet sastava. Cavtat i Pridvorje, koji vode, ostvarili su tri pobjede i jedan remi. Duba Konavoska je kao i Riva Slano odigrala tri utakmice – dvije pobjede i jedan remi, dok je Jadran odradio dvije utakmice – pobjeda i remi. Njegov nastup u 4. kolu protiv Porto Tolera je odgođen zbog nastupa Pločana u Kupu Hrvatske (poraz kod kuće u osmini finala od Alumnusa s 3:2).

Čilipi su sezonu otvorili s dva poraza. Potom su iznenadili prvog favorita, dobili Porto Tolero, a sad slavili protiv Ponte sa 4:3 u utakmici u kojoj je svih sedam pogodaka postignuto u prvom poluvremenu. Cavtat je dobio Plat sa 4:0. Sve pogotke je postigao u nastavku. Čibača je također slavila bez primljenog pogotka - dva je protiv SSSD UNIDU postigla u prvom, a pet u drugom poluvremenu. Mećajac je protiv Dunava izjednačio na 2:2 u posljednjoj minuti utakmice. Pridvorje je u Korčuli protiv Svetog Antuna vodilo s 2:0 i 3:1. Domaćin je izjednačio na 3:3, ali kad je Pridvorje povelo s 5:3 nije uspio još jednom doći do izjednačenja.

Rezultati 4. kola: Ponta – Čilipi 3:4, Čibača - SSSD UNIDU 7:0, Mećajac – Dunave 2:2, Cavtat – Plat 4:0, Riva Slano – Zmaj 2:1, Sveti Antun – Pridvorje 4:5, Lumarda – Sokol 9:9, igra se u srijedu, 20. studenog, Ploče: Porto Tolero – Jadran, slobodna je bila momčad Duba Konavoska.
Pogledajte tablicu!
1. Cavtat 10 bodova / 4 utakmice (pogodak razlika 17:6), 2. Pridvorje 10/4 (17:10), 3. Riva Slano 9/3 (14:5), 4. Duba Konavoska 7/3 (8:3), 5. Dunave 7/4 (15:17), 6. Porto Tolero 6/3 (24:6), 7. Čibača 6/4 (12:10), 8. Čilipi 6/4 (9:13), 9. Jadran 4/2 (7:4), 10. Sokol 4/4 (17:17), 11. Ponta 4/4 (15:16), 12. Mećajac 4/4 (11:15), 13. Lumbarda 4/4 (15:219, 14. Sveti Antun 3/3 (10:13), 15. Plat 3/4 (10:15), 16. SSSD UNIDU 1/4 (4:24), 17. Zmaj 0/4 (5:15).