ZAUSTAVLJENA DUBA KONAVOSKA U HRVATSKOM KUPU Trećeligaš iz Konavala poveo s 1:0, ali...

23. listopada 2019. - 00:20
Nije uspjela Duba Konavoska prirediti i treće iznenađenje u 14 dana te izboriti finale Kupa Hrvatske - regija jug. Poražena je na Murteru od istoimenog domaćina, člana Druge hrvatske lige - jug s 3:1. Međutim, i nastup u polufinalu regije je dostignuće s kojim se prethodni pobjednici Kupa Dubrovačko-neretvanske županije ne mogu pohvaliti. Što više, nikad niti jedan nije uspio napraviti niti jedan jedini korak naprijed.

Prije 14 dana Duba Konavoska je priredila najveće iznenađenje u Kupu Hrvatske. Županijski ligaš, dakle, član trećeg ranga izbacio je ni manje, ni više nego člana prvog razreda. Prvoligaša AFC Universitas dobio je s 3:1 na Grudi. Potom uspjeh na splitskim Gripama protiv Geniusu s 2:1. Sad protiv Murtera povela je pogotkom Mata Šimunovića u 7. minuti. Potom je isti igrač nespretno zatresao svoju mrežu u 15. minuti. U nastavku Murter je poveo s 2:1 u 31. minuti (Toni Katalinić), a za konačnih 3:1 pogodio Damir Znaor u zadnjoj sekundi kad je Duba Konavoska sve karte bacila u napad, pokušala izjednačiti...

Protiv Murtera momčad iz Konavala igrala je pod vodstvom Đura Vitkovića Grgura Grgurevića u sastavu: Lujo Jurišić, Maro Kalauz, Marko Dadić, Mateo Krmek, Matej Nađ, Marko Grgurević, Romano Levanat, Mato Šimunović, Vlaho Bego i Antonio Tomić

Pobjednik regije jug plasirat će se u završnicu Kupa Hrvatske, među 16 najboljih (Square i Porto Tolero su među dvanaest nositelja, te se u natjecanje uključuju tek od osmine finala, dvanaestorici nositelja priključuju se pobjednici Kupa iz četiri regije).
25. travanj 2024 15:12