OstaloPRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA

RADOST U GOSPINOM POLJU Crnica u 28 sekundi postigla dva pogotka i izjednačila, a onda je opalio Pele!

13. listopada 2019. - 10:46
Brazilac Pele je pogodio 44 sekunde prije kraja za pobjedu 6:5 protiv Crnice. Square je u prvoj utakmici kod kuće u novoj sezoni stigao do sva tri boda nakon što je u prva dva kola donio pun kufer iz Zagreba, osvojio četiri od šest mogućih bodova. Prvo je osvojio bod kod Uspinjače, a zatim slavio kod Futsal Dinama.

Sjajan je bio početak Squarea protiv šibenskog sastava, koji je u prva dva kola imao savršen učinak. Redom, 1:0 Keko, 2:0 Haron Džanković, 3:0 Blago Gašpar, a zatim su parketom u Gospinom polju zavladali gosti. Vraški su bila blizu izjednačenja na 3:3, a kad nisu uspjeli, a imali su ne jednu priliku za to, dočekali smo sjajan potez Mara Đuraša, koji je sa 7, 8 metara prebacio vratara Crnice za 4:2 dvije minute prije odmora, a prije nego se krenulo put svlačionica Zoran Primić je upisao dvije sjajne obrane nakon kojih je, treba priznati, Square imao sreće (11 prebacio Primića, srećom i okvir gola). Zatim je za propuštenim žalio Square. Šteta što Keko nije opet uspio prevariti vratara Crnice....

U nastavku je bilo pokušaja s obje strane, ali nije bilo pogodaka sve do šest minuta i 13 sekundi prije kraja kad je Crnica stigla na pogodak zaostatka. Nepune dvije minute poslije, a četiri minute i 24 sekunde prije kraja Pele pogađa za 5:3. Međutim, u pola minute dva pogotka gostiju, koji su dvije minute i dvadeset prije kraja izjednačili na 5:5. Četvrti pogodak su postigli kad je na semaforu stajalo da se ima još odigrati dvije minute i 48 sekundi, a peti kad je pisalo dvije minute i dvadeset sekundi. Crnica nije nakon petog pogotka stala. Željela je postići još jedan, ostati na savršenom učinku u prva tri kola te ispred Squarea, ali jedan je Pele te smo 44 sekunde prije kraja dočekali novo slavlje u Gospinom polju.

Naravno, trebao se Square obraniti u preostale 44 sekunde. Uspio je u tome iako je Crnica opet zaprijetila te pokazala, unatoč porazu, kako je vrlo dobra, baš vrlo dobra momčad. Square – sedam od devet bodova na startu sezone uz napomenu kako je bio gost prvo aktualnog pobjednika Kupa Hrvatske, a nakon toga momčadi koju nikad nije dobio u Zagrebu i protiv koje je pobjedu čekao od 3. travnja 2016. godine.

U 4. kolu Square je gost Olmissuma, ali ta utakmica se igra tek početkom studenog. Reprezentacija će sad biti u prvom planu, i to kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, koje će se od 23. do 26. listopada igrati u Dubrovniku. U Gospinom polju ćemo gledati Hrvatsku, BiH, Švedsku i Rusiju. Prva dva mjesta s dubrovačkog turnira vode u idući krug kvalifikacija.

Square – Crnica 6:5
DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 500. Suci: Josip Dujmić i Sendi Soldatić, treći sudac: Mario Lulić, delegat: Tihomir Grabovac.
Strijelci: 1:0 Keko (2), 2:0 Džanković (7), 3:0 Gašpar (10), 3:1 Šamija (13), 3:2 Vuković (14), 4:2 Đuraš (18), 4:3 Pavičić (34), 5:3 Pele (36), 5:4 Stojković (38), 5:5 Stojković (38), 6:5 Pele (40)
SQUARE:  Primić, Pele (2), Džanković (1), Hrkač, Cvjetković, Rezo, Kuraja, Keko (1), Nebergoj, Gašpar (1), Đuraš (1), Turuk. Trener: Antun Bačić
CRNICA: Savolainen, Škugor, Subotić, Protega, Pavičić (1), Vuković (1), Stojković (2), Šamija (1), Žilić, Rubelj, Perić, Radić, Radaj. Trener: Mladen Perica-Štrla.

POGLEDAJTE SEMAFOR
Ostali rezultati 3. kola, petak, 11. listopada: AFC Universitas – Split 3:2, subota, 12. listopada: Alumnus – Futsal Dinamo 3:3, Uspinjača Gimka – Olmissum 1:3, utorak, 29. listopada: Vrgorac - Novo vrijeme Apfel.

Poredak: 1. Square 7 bodova (13:11), 2. Novo vrijeme Apfel (utakmica manje) 6 bodova (9:3), 3. Crnica 6 bodova (12:10), 4. Olmissum 6 bodova (6:4), 5. AFC Universitas 6 bodova (6:5), 6. Alumnus 4 boda (7:9), 7. Vrgorac (utakmica manje) 3 boda /7:6), 8. Futsal Dinamo 1 bod (8:12), 9. Uspinjača Gimka 1 bod (6:10), 10. Split bez boda (7:11).

Raspored 4. kola, igra se od 1. do 3. studenog: Alumnus – Vrgorac, Futsal Dinamo – Crnica, Novo vrijeme Apfel – AFC Universitas, Split – Uspinjača Gimka, Olmissum – Square.

25. travanj 2024 00:42