OstaloBOĆANJE

PRVENSTVO DUBROVNIKA Dupla kruna Ante Farčića, Komolac uzeo sva tri zlata

30. rujna 2019. - 22:29
Ante Farčić, član Boćarskog kluba Komolac, osvojio je dva naslova prvaka Dubrovnika. Prvo u disciplini pojedinac klasično, a potom i u paru igrajući s klupskim kolegom Mariom Bajom. Na pojedinačnom prvenstvu drugi je bio Safo Sarić iz Montovjerne, a treći Antun Lučić iz Torcide Osojnik, dok su drugo mjesto u parovima zauzeli Josip Glavinić i Vlaho Čikato, boćari Hajduka, a treće mjesto Srećko Bajo i Pero Nadramija, članovi Komolca.

Naslov prvaka u disciplini bližanje i izbijanje u krug osvojio je Damir Knego iz Boćarskog kluba Komolac, drugi je bio Srećko Bajo, a treći Vlaho Čikato.

Zanimljivo je bilo finale discipline pojedinac klasično, koje je Farčić dobio s 13:8. Šarić je nakon 10:0 vodstva Farčića uspio odličnim sukanjem doći na samo dva poena zaostatka (10:8), ali u zadnjoj ruci nije uspio preokrenuti rezultat u svoju korist.

Medalje najuspješnijima uručio je Davor Buconić, predsjednik Dubrovačkog boćarskog saveza.
19. travanj 2024 19:12