OstaloNOGOMETNI TURNIR NA MALE BARE

SVETI MIHAJLO Belfast projurio u polufinale, Atalanta Bergamo i Raguzice postigli tri za mjesto među četiri, a Jakov nije izdržao maraton penala te je Lapad slavio

10. rujna 2019. - 10:22
Belfast, Atalanta Bergamo, Raguzice i Lapad su među četiri najbolja na Nogometnom turniru na male bare 'Sveti Mihajlo'. Polufinala se igraju u utorak, 10. rujna. Prvo polufinale Raguzice - Lapad počinje u 20.30 sati, a drugo Belfast - Atalanta Bergamo u 22 sata. Finalni dan je u četvrtak, 12. rujna.

Četvrtfinalni dan turnira otvorio je Belfast, koji je 'otpuhao' Caffe bar Song MAKA sa čak 6:0. Željan Bagović, Ivan Rezo, Dario Rončević, Nermin Elezović, Marko Mostahinić, Saša Zvizdić, Igor Zekić i Pero Ševo su prvi izborili polufinale. U prvom poluvremenu 3:0 za Belfast, koji je i drugo poluvrijeme dobio s 3:0.

Atalanta Bergamo je u drugoj četvrtfinalnoj utakmici dobila Bosanku United. Ivan Gavrilica je bio strijelac u 11. i 16. minuti za 2:0. Odmah nakon što joj se drugi put zatresla mreža, Bosanka United je postigla (jedini) pogodak. Četiri minute prije kraja utakmice Atalanta Bergamo (Ivan Gavrilica, Ivan Memunić, Frano Vlahušić, Hrvoje Mamuzić, Hrvoje Bogdanović, Filip Kurbelašvili, Marin Kovačić, Hrvoje Vukoje, Maroje Dišipulo i Ivo Kriste) je trećim pogotkom potvrdila pobjedu i plasman u polufinale.

Treće četvrtfinale: Boćica je vodila 2:0 (18. i 21. minuta). Raguzice (Haron Džanković, Lovro Miletić, Hrvoje Filipović, Kaim Džanković, Miho Haklička, Marko Beletić, Antonio Konsuo, Petar Žutac i Denis Gregur) su slavile s 3:2. Odmah nakon drugog pogotka Boćica prvi pogodak Raguzica (22. minuta), sastava koji je izjednačio u 26. minuti, a treći pogodak postigao nepune dvije minute prije kraja, u 38. minuti.

Četvrto četvrtfinale: Jakove izdrži je vodio s 1:0, Lapad s 2:1. Na kraju 2:2 te su o pobjedniku odlučivali penali. U završnici utakmice prvo penal nije iskoristio Lapad, a nakon toga ni Jakove izdrži. Zatim, kad je istekla 40. minuta, tri serije penala: Kiko Smoljko je pogodio za Lapad, a Tin Vidak nije za Jakove izdrži u prvoj. Stjepan Rezo potom u ništa, a Matej Vidak je poravnao na 1:1 u drugoj. Zoran Primić zatim trese okvir gola, ali Vlado Đurović ne pogađa u trećoj te se otišlo u 'produžetke' penala, a u njima: Kiko Smoljko 2:1, a Matej Vidak 2:2. Zatim, Kiko Smoljko ništa, a Matej Vidak ništa. Pa Mato Šimunović ništa i Matej Vidak ništa. Nakon toga Dario Butigan ništa i Tin Vidak ništa. Kiko Smoljko je potom pogodio za 3:2, a Vlado Đurović za 3:3. Potom repriza: pogađa opet Kiko Smoljko 4:3, ali pogađa i Vlado Đurović za 4:4. Sedma dodatna serija penala: Kiko Smoljko ništa, a Vlado Đurović trese okvir gola. Osma dodatna serija penala, ukupno jedanaesta: Stjepan Rezo pogađa za 5:4, a Vlado Đurović ne pogađa te slavi Lapad (Stjepan Rezo, Ivan Bilić, Kiko Smoljko, Vlatko Banović, Mato Šimunović, Mateo Krmek, Dario Butigan, Luka Palameta i Stjepko Begušić).
ČETVRTFINALA
Ponedjeljak, 9. rujna, četvrtfinala: Belfast - CB Song Maka 6:0 (Ivan Rezo, Dario Rončević 2, Marko Mostahinić, Pero Ševo 2), Bosanka United - Atalanta Bergamo 1:3 (Maroje Kokanović / Ivan Gavrilica 2, Hrvoje Bogdanović), Raguzice - Boćica 3:2 (Kaim Džanković, Haron Džanković, Antonio Konsuo / Đino Peškura, Miho Bupić), Jakove izdrži - Lapad 2:2 (Matej Vidak, Tin Vidak / Mato Šimunović, Stjepan Rezo) penali 4:5.

Polufinala se igraju u utorak, 10. rujna, 20.30 sati: Raguzice - Lapad, 22 sata: Belfast - Atalanta Bergamo. Turnir završava u četvrtak, 12. rujna.

24. travanj 2024 21:23