Sport Ostalo

ČETVRTFINALE DOIGRAVANJA ZA PRVAKA HRVATSKE: SQUARE IZBACIO SPLIT

ERUPCIJA ODUŠEVLJENJA U GOSPINOM POLJU, 'CRVENO PLAVI' U POLUFINALU Jer kad krene s Lapada bura!!!

Square je izborio polufinale protiv Vrgorca. Za Split je sezona završena. Odgovor tko ostaje u utrci za naslovom prvaka dobili smo u regularnih 40 minuta. Prethodne dvije utakmice četvrtfinalne serije su otišle u produžetak. U obje se u dodatnih deset minuta ušlo s rezultatom 2:2, i u obje je u dodatku pogađao samo gost: Split u prvoj utakmici pet puta, a Square samo jednom. Međutim, broje se pobjede, a ne tko je koliko postigao pogodaka te se igrala majstorica, a u njoj, u sjajnoj atmosferi prepune dvorane u Gospinom polju, sjajan je u prvom poluvremenu bio Square. Dva puta je imao tri pogotka viška. Split taj zaostatak nije uspio nadoknaditi...

Prvi je pritisnuo Split, ali je prvu veliku priliku imao domaćin, i to u 3. minuti kad je prvu veliku obranu upisao vratar Splita Žarko Luketin zaustavivši udarac Pelea koji je potegao iskosa, s nekih 9,10 metara. U 6. minuti Ante Daničić je pokušao, ali opet Luketin.

Potom, u 7. i 8. minuti dvorana je slavila Brazilca Pelea. Dva puta je izašao kao pobjednik protiv Luketina. Prvo je u gužvi (gosti su pokušavali izbaciti loptu, skupa s njima Luketin koji je izašao sa svojih vrata) bio najspretniji (prvi pogodak u prvom poluvremenu u sve tri utakmice četvrtfinalnog dvoboja između Squarea i Splita), a 33 sekunde poslije prvog pogotka postigao je drugi. Pogodio je u trku, iskosa sa 8,9 metara. Naciljao je tik uz prvu stativu. Pet minuta poslije i Daničić je dobio dvoboj s vratarom Splita. Luketin je, istina, dirao loptu, ali ipak nije uspio spriječiti novu radost domaćih.

U 13. minuti sjajan potez Daria Marinovića za prvi pogodak Splita. Pobjegao je najbolji strijelac hrvatske reprezentacije svih vremena svojim čuvarima te prebacio Zorana Primića, vratara Squarea. Međutim, nepune dvije minute poslije opet je Square imao tri pogotka prednosti. Bruninho je pokazao kako može biti sjajan i u napadu, a ne samo u obrani. Pod gredu, iskosa, sa 7,8 metara. Tri sekunde prije odlaska na odmor Split je postigao drugi pogodak (sve je odlično napravio Josip Suton, 'pomogao' mu je na kraju Stjepan Rezo od kojeg se lopta odbila te završila u mreži).

Početkom nastavka zaprijetio je Split. Bio je prvim sekundama vraški blizu trećeg pogotka (dvije prilike). Više od pet minuta se igralo u polovici domaćina, koji je prvu pravu priliku u nastavku imao u 27. minuti (Hrvoje Cvjetković). Nekoliko sekundi poslije zaprijetio je Split, a nakon obrane Zorana Primića u prilici je bio Bruninho, ali je sad Luketin bio na mjestu.U 30. minuti Split je stigao na pogodak zaostatka (Suton je tukao, a Antonio Sekulić, koji je bio na metar, dva od gol crte, spustio loptu u mrežu). U 32. minuti izigrao je Split domaćina, ali Toni Kirevski nije uspio prevariti Primića. Pola minute poslije velika prilika domaćina, ali sad Blago Gašpar ne uspjeva protiv Luketina. U 33. minuti Genario je izborio, ali na kraju upropastio veliku priliku (ispred njega je bio samo Primić, a Brazilac je tražio Sutona). Nastavilo se u istom stilu, napadački. Tko će stići do novog pogotka? U 36. miniti Split je zaigrao na sve ili ništa. Prvu priliku kazniti takvu igru imao je domaćin u 37. minuti. Potom i minutu poslije (oba puta Cvjetković nije uspio iz svoje polovice pogoditi nebranjeni gol Splita). Točno minutu i pol prije kraja, kad je Luketin bio na vratima, Gašpar je u prilici, ali je odličan bio vratar Splita. Prvi udarac igrajući bez vratara Split je uputio 41 sekundu, a zadnji deset sekundi prije isteka 40. minute (oba puta Marinović).

Square je znao potrošiti posljednjih deset sekundi, sačuvati loptu na oduševljenje svojih navijača...
MAJSTORICA Square - Split 4:3
DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 1.200. Suci: Nikola Jelić (Varaždin) i Saša Tomić (Zagreb), treći sudac: Zdravko Kuran (Metković). Delegat: Mario Matić (Čilipi).
Strijelci: 1:0 Pele (7), 2:0 Pele (8), 3:0 Daničić (12), 3:1 Marinović (13), 4:1 Bruninho (15), 4:2 Rezo (20/ag), 4:3 Sekulić (30),
SQUARE: Zoran Primić, Leonardo Dos Santos Pele, Blago Gašpar, Bruno Sarruf Guimaraes Bruninho, Maro Đuraš – Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Josip Nebergoj, Ante Daničić. Trener: Antun Bačić
SPLIT: Žarko Luketin, Ante Ćorluka, Josip Suton, Alen Marić, Genario Benicio Peixoto – Luka Pavlović, Filip Kosor, Duje Vladović, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Luka Tešija, Toni Kirevski, Dario Marinović, Antonio Sekulić. Trener: Marinko Mavrović

Na dvije pobjede!
ČETVRTFINALNA SERIJA NA DVIJE POBJEDE Prva utakmica, Dubrovnik: Square – Split 2:7 nakon produžetka (0:1), druga utakmica, Split: Split – Square 2:3 nakon produžetka (1:1), treća utakmica, Dubrovnik: Square - Split 4:3 (2:1)