Sport Ostalo

PRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA, 14. KOLO: ALUMNUS - SQUARE 2:3

PREOKRET SQUAREA U REŽIJI BRAZILACA Bruninho prepolovio prednost Alumnusa, a majstor Pele pogodio u 36. i 40. za pobjedu!

Novo vrijeme Apfel je u subotu nadigralo kod kuće Uspinjaču Gimka s 8:3, dan prije, još u petak, Futsal Dinamo je s 5:0 slavio na šibenskom Baldekinu protiv Crnice, kad se AFC Universitas poigrao s Osijek Kelmeom na Gripama s 11:2, a Brod 035 i Split odigrali u Slavonskom Brodu bez pobjednika – 2:2.

Makarani, branitelji naslova, otišli su na 37 bodova, Futsal Dinamo na 25, Uspinjača Gimka je ostala na 23, a Universitas stigao do 20 bodova. Square je i prije gostovanja kod Alumnusa ostao drugi. Futsal Dinamo potisnuo je Vrgorac s trećeg na četvrto mjesto. Naravno, i Vrgorac je u akciju, kao i Square, krenuo u nedjelju, 10. veljače. Bio je gost u Krapini Jesenje, posljednjeplasiranog sastava lige.

Square je sat vremena prije Vrgorca istrčao na teren. Niti 60 sekundi poslije već je bio u 'debelom' zaostatku. Alumnus je u prvoj minuti postigao dva pogotka. Markić je pogodio za 1:0, a Pezelj podigao za 2:0. Rezultat se nije mijenjao do posljednje minute prvog poluvremena, a tada je u svom debiju u 'crvenom plavom' dresu pogodio Brazilac Bruninho. Domaćin je vodio sve do 36. minute, a tada se ukazao drugi Brazilac. Pele je izjednačio na 2:2, a u posljednjoj minuti pogodio još jednom, te donio novu, devetu ovosezonsku pobjedu Squareu.

Vrgorac je u Krapini u tom trenutku već stekao veliku, veliku prednost protiv Jesenje... Međutim, neće dohvatiti drugo mjesto. Square je otišao na 29 bodova. I dalje je prvi pratitelj branitelju naslova! Vrgorac će biti treći s 27 bodova.

U 15. kolu u Gospino polje stiže Universitas. Ne igra se u petak, već dan poslije, u subotu, 16. veljače, s početkom u 19 sati. Naime, za dva dana Square igra u Krapini kup utakmicu protiv Jesenje (19.30 sati). Pobjeda donosi plasman u četvrtfinale, korak do plasmana na završni turnir.