OstaloSTOLNI TENIS

DERBI U GOSPINOM POLJU POTRAJAO TRI SATA I 15 MINUTA 'Pituri' sačuvali drugo mjesto!

26. siječnja 2019. - 22:56
Dobili su stolnotenisači Libertas Marinkolora derbi 11. kola HEP Super lige, savladali u Gospinom polju trećeplasirani GSTK Zagreb sa 4:1, te su i dalje drugi. Libertas Marinkolor ima 9 pobjeda i 2 poraza, a GSTK Zagreb, koji je sad četvrti, dvije pobjede manje. Derbi kola potrajao je tri sata i 15 minuta. Vodeći StaRR je bez poraza (11/0), dok je sad treće Dugo Selo s 8 pobjeda i 3 poraza.

Redom, Miho Simović je izgubio prvi set s 11:4, ali ne i partiju protiv Domagoja Maglića. Slavio je s 3:1 (12:10, 11:8 i 11:3 u dugom, trećem odnosno četvrtom setu za Simovića) za 1:0 vodstvo Libertas Marinkolora. GSTK Zagreb je izjednačio na 1:1 i to zahvaljujući mladom Filipu Borovnjaku, koji je nakon pet setova slavio protiv iskusnog Nevena Juzbašića, koji je dobio drugi i treći set s 11:8 odnosno 12:10. U prvom je bilo 14:12 za Borovnjaka, koji je četvrti set dobio s 11:8, a peti odlučujući s 11:6. I iduće dvije partije su se odužile. Tomislav Japec je slavio nakon što je Luka Fučec vodio s 2:0 u setovima (11:9, 17:15). Treći set je Japec dobio s 13:11, četvrti s 11:7, a peti s 11:8. Par u pet setova: Simović i Japec su bili bolji od Maglića i Fučeca s 3:2 (8:11, 11:4, 11:4, 10:12, 13:11). Na kraju opet uvjerljiv Simović, još uvjerljiviji nego u prvoj partiji. Sa čistih 3:0 (11:6, 11:3, 11:8) nadigrao je Borovnjaka.

U 12. kolu Libertas Marinkolor je gost Mladosti iz Petrinje (2. veljače), posljednjeplasiranog sastava lige, jedinog koji je bez pobjede
18. travanj 2024 06:20