OstaloZIMSKI MALONOGOMETNI TURNIR U DUBROVNIKU

PREDZADNJA UTAKMICA TURNIRA Penali odlučili o bronci - konavoski ogled pripao MNK Pridvorje Caffe bar Zora!

6. siječnja 2019. - 22:14
Konavljani su igrali za broncu na Zimskom malonogometnom turniru u Gospinom  polju. Osvojio ju je MNK Pridvorje Caffe bar Zora, dok je 'drvena medalja' pripala Cavtatu. Kad se gleda novčana nagrada - MNK Pridvorje Caffe bar Zora je osvojio 1.500 kuna, a Cavtat je ostao praznih ruku.

Cavtat je poveo. Vlaho Grbešić je prvi pogodio (prizemni udarac s nekih, 9, 10 metara). Ivo Đukan nije mogao ništa, ali minutu poslije vratar MNK Pridvorje Caffe bar Zora izašao je kao pobjednik kad je ispred njega sam bio Davorin Krešić. Potom nova akcija Cavtata: Vlaho Grbešić - Tomislav Vodopija - Matej Nađ, ali zadnje dodavanje nije bilo najbolje. Zaprijetio je zatim MNK Pridvorje Caffe bar Zora. Prvo Lukša Ivanović, a potom Antun Šmanjak. U 10. minuti prvo velika prilika Cavtata (Mihael Voinić), a potom MNK Pridvorje Caffe bar Zora (Mateo Miladin).

Cavtat je minutu i tri sekunde prije kraja prvog poluvremena ostao bez Nika Grbešića. Prvo je 20-ak sekundi ranije dobio žuti karton zbog ometanja izvođenja lopte sa strane, a potom je napravio prekršaj za drugi žuti. MNK Pridvorje Caffe bar Zora je potom jurio izjednačenje s igračem više. U posljednjim sekundama prvog poluvremena dva puta se istaknuo Aldin Sarić, vratar Cavtata. Prvo je zaustavio pokušaj Ivanovića, a potom i prvog topnika turnira, Balda Cicijelja

Početkom nastavka, 27 sekundi prije isteka kazne za Cavtat - 1:1. MNK Pridvorje Caffe bar Zora iskoristilo je brojčanu prednost. Antonio Čupić je bio spretan na stativi. Cavtat je nakon toga pritiskao, pokušavao izigrati obranu suparnika, a na kraju je sam bio izigran. Naciljao je u 16. minuti za 2:1 vodstvo MNK Pridvorje Caffe bar Zora Leo Pušić. Niti minutu poslije izjednačenje. Tomislav Marinović je pronašao pred vratima MNK Pridvorje Caffe bar Zora Voinića.

U posljednjoj minuti zaprijetio je Cicijelj (Sarić je udarac skrenuo u korner). Deset sekundi prije kraja Cicijelj radi prekršaj, peti akumulirani te je MNK Pridvorje Caffe bar Zora dobila udarac s 10 metara, ali je Krešić okrznuo stativu te su penali odlučivali o pobjedniku utakmice za treće mjesto. Odlučila je druga dodatna serija...

Cavtat - MNK Pridvorje Caffe bar Zora 2:2 / penali 3:4
Suci:
 Robert Hausvička i Zdravko Kuran. Delegat: Ivo Pavlić.
Strijelci: 1:0 Vlaho Grbešić (5), 1:1 Antonio Čupić (13), 1:2 Leo Pušić (16), 2:2 Mihael Voinić (17),
Crveni karton: Niko Grbešić (11/Cavtat - drugi žuti)
Penali, prva serija: 0:1 Leo Pušić, 0:1 Matej Nađ (promašaj), druga serija: 0:1 Baldo Cicijelj (obrana Aldin Sarić), 1:1 Vlaho Grbešić, treća serija: 1:2 Lukša Ivanović, 2:2 Tomislav Vodopija, prva dodatna serija: 2:3 Lukša Ivanović, 3:3 Vlaho Grbešić, druga dodatna serija: 3:4 Lukša Ivanović, Vlaho Grbešić (obrana Ivo Đukan).
CAVTAT: Aldin Sarić, Niko Grbešić, Tomislav Marinović, Denis Hasanović, Tomislav Odak, Vlaho Grbešić (1), Davorin Krešić, Tomislav Vodopija, Mihael Vojnić (1), Ivan Aerlić, Matej Nađ.
MNK PRIDVORJE CAFFE BAR ZORA: Ivo Đukan, Leo Pušić (1), Ante Arbanasin, Antun Šmanjak, Nikša Đurić, Stjepo Skurić, Baldo Cicijelj, Paulo Vukić, Pero Macan, Antonio Čupić (1), Mateo Miladin, Lukša Ivanović, Marino Zalokar.
16. travanj 2024 20:07