OstaloHEP HRVATSKA SUPERLIGA STOLNOTENISAČA

OSMA POBJEDA 'PITURA' Odužilo se na kraju jeseni, ali opet bez greške

9. prosinca 2018. - 15:20
Točno 108 minuta je trajao u Gospinom polju ogled između Libertas Marinkolora i Splita u 9. kolu HEP Hrvatske Superlige stolnotenisača. Nije bilo iznenađenja. 'Pituri' su slavili očekivano sa 4:0, ali su se odužila dva zadnja dvoboja, oba su odlučena u petom setu, i u oba je domaćin bio uvjerljiv, kao što je bio u prva dva dvoboja.

Redom, Tomislav Japec protiv Vedrana Bakača te Neven Juzbašić protiv Edija Duplančića su bili uvjerljivi. Bez izgubljenog seta. Čistih 3:0. Miho Simović je protiv Josipa Mustapića poveo s 2:0 u setovima, ali nakon toga 11:9 i 11:7 za igrača Splita. Peti set 11:5 za Simovića, koji je potom igrao s Japecom par. S druge strane stola bili su Bakač i Mustapić, koji su dobili prvi i treći set s po 11:9. Simović i Japec drugi sa 16:14, treći s 11:9. U petom setu nije bilo neizvjesno – 11:3, te je Libertas Marinkolor stigao do svoje osme pobjede.

Na kraju prvog dijela lige varaždinski StaRR je prvi bez poraza (9/0), Libertas Marinkolor drugi s 8/1, Dugo Selo treće sa 7/2, GSTK Zagreb četvrti sa 6/3, potom slijede Obrtnička škola Brod i Pula s po 4/5, Donat i Vodovod Osijek imaju po 3/6, Split je predzadnji, deveti s 1/8, a posljednja je Mladost Petrinja bez pobjede (0/9).

Prvenstvo se nastavlja 19. siječnja 2019. godine. Na staru drugog dijela Libertas Marinkolor je gost Pule. StaRR dolazi u Gospino polje u 13. kolu, koje se igra 9. veljače. Po svemu sudeći tada pada odluka tko će biti broj jedan u doigravanju za prvaka.