OstaloPRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA: SQUARE - SPLIT 3:2

PROBUDIO SE SQUARE Evo opet radosti u Gospinom polju

3. prosinca 2018. - 21:43
Novo vrijeme Apfel u Makarskoj 4:6, Futsal Dinamo u Gospinom polju 3:4, Uspinjača Gimka u Zagrebu 1:3, a na ulasku u 27. minutu posljednje utakmice 9. kola Split u Gospinom polju 0:2. Srećom, utakmica traje 40 minuta, te je Square u idućih pet minuta izjednačio, a u preostalih osam minuta, i to pet minuta prije kraja, stigao do pobjede, nova tri boda i trećeg mjesta na tablici. Prekinuo je niz od tri poraza.

U razmaku od 25. do 27. minute Square je imao 'pomoć' Splita. Prvo od Luke Tešije, koji nije pogotkom završio dvoboj jedan na jedan s Alenom Turukom, te je ostalo 0:2, a potom i Ante Ćorluka, koji je morao u svlačionicu. Square je svoju seriju počeo baš iz slobodnog udarca zbog kojeg je Ćorluka morao iz igre.

U 34. minuti sjajan je bio i Alen Turuk, vratar Squarea, a zatim je Dos Santos na centru ukrao loptu, sjurio se potom prema golu Splita i Nikoli Čimiću te pogodio na oduševljenje više od 500 gledatelja. U zadnje tri minute Split je zaigrao na sve ili ništa. Odmah je imao veliku priliku, ali Turuk upisuje novu veliku obranu.

Dva su kola do kraja prvog dijela. Iduće kolo, 7. prosinca, Square ide u goste Osijek Kelmeu, a u posljednjih 40 minuta prvog dijela, 15. prosinca, igra u Gospinom polju protiv Crnice

1. Novo vrijeme Apfel 22 boda, 2. Vrgorac 18 bodova, 3. Square 16 bodova, 4. Crnica 16 bodova, 5. Uspinjača Gimka 15 bodova, 6. Futsal Dinamo 15 bodova, 7. AFC Universitas 15 bodova, 8. Alumnus 9 bodova, 9. Brod 035 8 bodova, 10. Split 7 bodova, 11. Osijek Kelme 4 boda, 12. Jesenje 3 boda.

RASPORED 10. kolo
Makarska
: Novo vrijeme Apfel – AFC Universitas, Split: Split – Vrgorac, Šibenik: Crnica – Brod 035, Osijek: Osijek Kelme – Square, Zagreb: Uspinjača Gimka – Jesenje, Zagreb: Futsal Dinamo – Alumnus.
Square – Split 3:2
DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 500. Suci: Andrej Topić (Solin) i Ivan Mujan (Split), treći sudac: Josip Knezović (Split), delegat: Luka Klaić (Popovići).
Strijelci: 0:1 Jurjević (13), 0:2 Radić (16), 1:2 Dos Santos (27), 2:2 Gašpar (32), 3:2 Dos Santos (35)
Crveni karton: Ante Ćorluka (27/Split)
SQUARE: Zoran Primić, Alen Turuk, Leonardo Dos Santos, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Andro Zarač, Adriano Darrer, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Maro Đuraš. Trener: Antun Bačić.
SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Luka Pavlović, Nikola Čizmić, Boži Sučić, Toni Rendić, Jakov Hristić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Vicko Radić, Ecio Jurjević, Toni Kirevski, Alen Marić, Luka Tešija. Trener: Marinko Mavrović.

20. travanj 2024 04:10