OstaloVELIKI USPJEH LUKE GAŠPARA NA SVJETSKOM JUNIORSKOM PRVENSTVU U BOĆANJU

GAŠPAR ZATRPAN ČESTITKAMA Pločanin dvostruki svjetski doprvak!

29. listopada 2018. - 09:19
Luka Gašpar je svjetski juniorski doprvak, i to u dvije discipline. Pločanin je osvojio dvije srebrne medalje na Svjetskom juniorskom prvenstvu u boćanju, koje se održalo u kineskom Jianxingu, i to u disciplini bližanje i izbijanje u krug, te u parovima igrajući s Filipom Matijašićem iz Pazina.

U oba finala član Boćarskog kluba Ploče bio je tako blizu još većeg uspjeha. Finale bližanja i izbijanja u krug izgubio je rezultatom 20:19, a finale parova sa 7:6.

Gašpar je početkom ove godine, u veljači, osvojio broncu u preciznom izbijanju na Europskom juniorskom prvenstvu u Francuskoj. Bilo je to njegovo prvo veliko međunarodno natjecanje, a sad je osam mjeseci poslije, u svom debiju na Svjetskom juniorskom prvenstvu, ostvario novi uspjeh. Osvojio je dvije srebrne medalje, te potvrdio, što su mnogi isticali, kako najjužnija hrvatska županija ima sjajnog mladog boćara.
25. travanj 2024 08:01