OstaloSTOLNI TENIS

HEP HRVATSKA SUPER LIGA Prvak zaustavio 'Piture': Kakav peh, u petom odlučujčem setu ozlijedio se Simović!'

27. listopada 2018. - 17:01
StaRR je vodio s 2:1 protiv Libertas Marinkolora u derbiju 4. kola HEP Hrvatske Super lige. Potom su u Varaždinu za stol izašli parovi. Tomislav Japec i Miho Simović su dobili prvi set s 11:9. Nakon toga Andrew Baggaley i Ronald Ređep su bolji u drugom s 11:6, ali i u trećem s 11:8. Ne predaju se 'Pituri'. Japec i Simović su dobili četvrti set. Opet s rezultatom 11:9, te se igrao peti, odlučujući set u kojem je pri rezultatu 8:8 Simović predao.

- Ozlijedio je gležanj, te nije mogao nastaviti. Nadamo se kako ozljeda nije ozbiljna - istaknuo je Damir Gleđ, katica za sve u kancelariji dubrovačkog kluba.

U tom trenutku, iako je bilo 'tek' 3:1 za StaRR, bilo je jasno kako je aktualni prvak dobio prvi ogled u ligaškom dijelu protiv doprvaka. Naime, i da su Japec i Juzbašić dobili pojedinačne mečeve nakon poraza u paru, te izjednačili na 3:3, tada bi trebao igrati Simović, a on nije mogao. Zbog ozljede bi bio primoran predati i tu posljednju, sedmu partiju, da je do nje došlo.

- Šteta, nekako sam dojma da smo dobili par da smo mogli slaviti. Ali, što je tu je. Najvažnije je sad da ozljeda Miha nije ozbiljna - rekao je Gleđ.

Libertas Marinkolor je nakon tri startne pobjede, sve po 4:0, doživio prvi poraz. StaRR je sad sam na vrhu sa stopostotnim učinkom (4/0). 'Pituri' su drugi s 3/1. U 5. kolu gost 'Pitura' je Obrtnička škola Brod iz Slavonskog Broda (3. studenog u 17 sati).
StaRR - Libertas Marinkolor 4:1
Andrew Baggaley - Miho Simović 3:0 (11:9, 13:11, 11:9), Amiri Nia Soroosh - Tomislav Japec 1:3 (8:11, 6:11, 14:12, 10:12), Ronald Ređep - Neven Juzbašić 3:0 (11:7, 11:7, 12:10), Baggaley / Ređep - Japec / Simović 3:2 (9:11, 11:6, 11:8, 9:11, 8:8 - predaja Simović), Andrew Baggaley - Tomislav Japec 3:1 (11:6, 11:5, 9:11, 11:7)

20. travanj 2024 06:40