OstaloPRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA

SQUARE KUĆI PJEVAJUĆI Pele finuo dva fakulteta u Solinu!

27. listopada 2018. - 02:28
Slavi Square prvu gostujuću pobjedu ove sezone, slavi nastavak niza bez poraza, te ostanak na vrhu tablice Prve hrvatske lige nakon 4. kola. AFC Universitas - Square 1:2. Igralo se u Solinu. Oba pogotka za Square postigao je Brazilac Pele. Prvog u 26. minuti za vodstvo 1:0, koje je AFC Universitas poništio dvije minute poslije, a drugog u posljednjoj minuti! Asistirao mu je Ante Daničić.

Tri pobjede i jedan remi. Square skuplja bodove na startu uoči skorašnjih ogleda s izravnim konkurentima. Iduće kolo stiže Brod 035, već se zna, igra se u petak, 2. studenog u Gospinom polju s početkom u 19 sati, a nakon tih idućih 40 minuta u kojima je Square favorit protiv sastava iz Slavonskog Broda, čekaju ga bitke svih bitaka. Prvo ih put vodi u Makarsku na ogled s aktualnim prvakom i sudionikom Lige prvaka, Novo vrijeme Apfel, a kolo poslije evo Futsal Dinama u Gospinom polju. Potom se ide Uspinjači Gimka s kojom su Square i Novo vrijeme Apfel uoči 4. kola dijelili vrh tablice. Makarani su slavili protiv Splita kod kuće te dijele prvo mjesto sa Squareom. Uspinjača Gimka je upisala prvi poraz. Bolji je bio Futsal Dinamo (prva pobjeda nakon dva remija i jednog poraza).

Square je u Solinu, gdje ga je dočekao AFC Universitas, bio bez Mara Đuraša, koji se ozlijedio protiv Alumnusa kolo prije, te Brazilca Morena, koji je zaključio dubrovačku epizodu. Napustio je Square, te će karijeru nastaviti u Rusiji. AFC Universitas, novak u ligi, nije uspio unatoč tome zaustaviti Square, a nastaviti svoj niz pobjeda. Naime, nakon poraza na startu u Zagrebu sa 6:2 od Uspinjače Gimka, AFC Universitas je dobio gradski derbi, bio bolji s 2:1 u 2. kolu od Splita, a zatim u gostima s 5:2 dobio Osijek Kelme.

Pele nije pogađao u 1. kolu protiv Vrgorca (4:1), jest u Kutini protiv Jesenje dva puta (4:4), pogađao je i prošlo kolo protiv Alumnusa, bio strijelac za 1:0 u pobjedi 4:2, a sad kod AFC Universitasa postigao svoj četvrti i peti ovosezonski pogodak u prvoj gostujućoj pobjedi od 2:1. Osim Pelea pobjedi u Solinu pod vodstvom trenera Antuna Bačića još su doprinijeli Zoran Primić, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Adrijan Micevski, Josip Nebergoj, Antonio Konsuo, Adriano Darrer, Blago Gašpar, Ante Daničić i Alen Turuk.
SEMAFOR
Petak, 26. listopada, Zagreb: Alumnus – Vrgorac 3:7, Solin: AFC Universitas – Square 1:2, Zagreb: Futsal Dinamo – Uspinjača Gimka 4:2, Slavonski Brod: Brod 035 – Osijek Kelme 2:0, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Split 6:1, subota, 27. listopada, Šibenik: Crnica – Jesenje.

1. Novo vrijeme Apfel 10 bodova (19:10), 2. Square 10 bodova (14:8), 3. Vrgorac 7 boda (20:11), 4. Uspinjača Gimka 7 bodova (17:13), 5. AFC Universitas 6 bodova (9:9), 6. Alumnus 6 bodova (12:14), 7. Futsal Dinamo 5 bodova (10:11), 8. Brod 035 4 boda (9:10), 9. Osijek Kelme 3 boda (10:15), 10. Split 3 boda (4:12), 11. Crnica (utakmica manje) 2 boda (10:11), 12. Jesenje (utakmica manje) 1 bod (8:17).

25. travanj 2024 18:20