OstaloBOĆANJE

ŽUPANIJSKO KADETSKO PRVENSTVO Marko Batinić osvojio medalju u svakoj od šest disciplina!

25. lipnja 2018. - 01:18

Marko Batinić, član HVIDRA Gromače, najuspješniji je igrač kadetskog prvenstva Dubrovačko-neretvanske županije u boćanju, igrače do 15 godina.

- U svakoj od ukupno šest disciplina osvojio je medalju. Bio je najbolji u bližanju i izbijanju u krug, zatim brzinskom izbijanju te u paru igrajući s bratom Stijepom. Srebro je osvojio u štafeti također s bratom Stijepom, a broncu u pojedincu i preciznom izbijanju - istaknuo je Luko Hendić, tajnik Boćarskog saveza Dubrovačko-neretvanske županije.

Stijepo Batinić je drugi najuspješniji igrač prvenstva, a treći Mato Šundrica, član Faraona iz Trpnja.

- Ugodno iznenađenje prvenstva je Marko Gašpar iz Ploče, inače mlađi brat juniorskog reprezentativca Hrvatske Luke. Marko je, iako je bio najmlađi na prvenstvu, prvak u preciznom izbijanju. Zatim, osvojio je srebrenu medalju u paru igrajući s Matejom Vukanovićem, također članom Ploča, te još tri bronce, i to u brzinskom izbijanju, štafetnom izbijanju igrajući također s Vukanovićem te u pojedincu – dodao je Hendić.

Završnica prvenstva Hrvatske igra se od 4. do 8. srpnja u Šibeniku. Pod vodstvom Markice Dodiga i Mata Batinića boje naše županije branit će Mato Šundrica, Marko Batinić, Stijepo Batinić i Vjeko Haićman.