PRVA HL Square dočekao Vrgorac u Župi te ostao praznih ruku, kako do doigravanja za prvaka?

8. travnja 2018. - 01:58

Izgubila je očekivano Crnica u Makarskoj (6:3 za Novo Vrijeme Apfel), izgubio je očekivano Osijek Kelme kod kuće od Split Tommyja, 4:0 za lidera), ali dan poslije Square nije kao domaćin u Čibači uspio iznenaditi Vrgorac. Poražen je s 3:1 te je i dalje izvan mjesta koja donose plasman u doigravanje za prvaka. Tri su kola do kraja. Još je 9 bodova u igri.

Vrgorac je uspjehom u Župi dubrovačkoj osigurao četvrto mjesto. Crnica je peta s 26 bodova, a Osijek Kelme je šesti, na posljednjem mjestu koje vodi u doigravanje, i to s 25 bodova. Nacional je sad na 24 boda, a Square i dalje ima 22 boda.

U Čibači Square je dobio prvo poluvrijeme protiv Vrgorca pogotkom Stjepana Reza u 15. minuti. Nastavak 3:0 za goste. Duško Martinac je postigao prva dva pogotka (21. i 30. minuta), a vratar Vrgorca Mario Herceg naciljao mrežu Squarea preko cijelog terena u predzadnjoj, 39. minuti, kad je domaćin jurio izjednačenje... Square je protiv Vrgorca bio bez Zorana Primića, Marka Kuraje i kapetana Hrvoja Cvjetkovića. Primić i Kuraja su isključeni kolo prije u Slavonskom Brodu kada je Cvjetković dobio treći žuti karton

MATEMATIKA
Tko su preostala dva sastava koja će igrati u doigravanju za prvaka? Sigurni sudionici su Split Tommy, Futsal Dinamo, Novo vrijeme Apfel i Vrgorac.

CRNICA (26 bodova):
dočekuje Square. Zatim ide Split Tommyju. Na kraju dočekuje Albonu Potpićan
OSIJEK KELME (25 bodova): ide Nacionalu, zatim mu dolazi Futsal Dinamu i na kraju je gost Broda 035
NACIONAL ZAGREB (24 boda): dočekuje Osijek Kelme. Potom je gost Novo vrijeme Apfel te domaćin Split Tommyju
SQUARE (22 boda): ide Crnici i Albona Potpićanu te u zadnjem kolu dočekuje Alumnus
BROD 035 (21 bod): dočekuje Alumnus, ide Uspinjači, dočekuje Osijek Kelme

T.V.

Square (i dalje) 22 boda
Rezultati 19. kola, petak, 6. travnja, Osijek: Osijek Kelme – Split Tommy 0:4, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Crnica 6:3, Labin: Albona Potpićan '98 – Brod 035 2:7, subota, 7. travnja, Čibača: Square – Vrgorac 1:3, Zagreb: Uspinjača – Nacional Zagreb 2:5, nedjelja, 8. travnja, Zagreb: Alumnus – Futsal Dinamo.

1. Split Tommy 49 bodova, 2. Futsal Dinamo (utakmica manje) 46 bodova, 3. Novo vrijeme Apfel 46 bodova, 4. Vrgorac 35 bodova, 5. Crnica 26 bodova, 6. Osijek Kelme 25 bodova, 7. Nacional 24 boda, 8. Square 22 boda, 9. Brod 035 21 bod, 10. Alumnus (utakmica manje) 19 bodova, 11. Uspinjača 11 bodova, 12. Albona Potpićan 5 boda.