OstaloPLIVANJE

DRŽAVNO PRVENSTVO Jugaši u Rijeci uzeli ukupno osam medalja, Šurković na 200 mješovito oborio rekord star 17 godina!

23. prosinca 2017. - 23:52

Kad se podvuče crta pod učinjeno na državnom prvenstvu za seniore, mlađe seniore, juniore i mlađe juniore u 25-metarskom bazenu, koje se protekla tri dana održalo u Rijeci, na Kantridi, Plivački klub Jug je osvojio osam medalja, pet srebrnih i tri brončane medalje te oborio pet državnih rekorda.

Posljednjeg dana prvenstva Jugaši su nastupili u šest finala, osvojili pet medalja (dva srebra i tri bronce) te oborili dva državna rekorda!

Redom, Mario Šurković je oborio kadetske rekorde na 200 leđno i 200 mješovito. Na 200 leđno je plivao 2:04.29. To vrijeme donijelo mu je peto mjesto u seniorskoj konkurenciji, četvrto u mlađe seniorskoj, broncu u juniorskoj te srebro u mlađe juniorskoj konkurenciji. Na 200 mješovito novi rekord je 2:10.39. Prijepodne je bio četvrti u mlađe juniorskoj konkurenciji, ali je poslijepodne osvojio broncu u juniorskoj konkurenciji, bio četvrti u mlađe seniorskoj te sedmi u seniorskoj konkurenciji. Šurković je u svih pet disciplina u kojima je nastupio u Rijeci oborio državni rekord u konkurenciji kadeta, i to 100, 200 i 400 metara mješovito, te 100 i 200 metara leđno. Osvojio je ukupno četiri medalje: dva srebra i dvije bronce.

- Mario je na 200 leđno oborio jedanaest godina star rekord, dok je rekord na 200 mješovito stajao punh 17 godina - naglasio je Frane Ćirak, šef struke Plivačkog kluba Jug. Šurković je na 200 leđno oborio kadetski državni rekord za sekundu i 36 stotinki, a na 200 mješovito je išao 28 stotinki sekunde brže od starog rekorda, kojeg je Saša Imprić postavio 2000. godine. a 28 stotinki sekunde.

Istaknuo se i Michel Brassdard, koji je posljednjeg dana osvojio srebro u mlađe juniorsko konkurenciji na 50 metara leptir i broncu u disciplini 1500 metara slobodno te je prvenstvo zaključio s dva srebra i jednom broncom. Zatim, trećeg dana PH još dvoje Jugaša je bilo u finalu: Ivan Đuran je u seniorskoj konkurenciji na 100 prsno s vremenom 1:02.05 zauzeo šesto mjesto, dok je Vicencija Violić na 100 slobodno s vremenom 59.65 bila 14. u seniorskoj i mlađe seniorskoj konkurenciji te trinaesta u juniorskoj konkurenciji.

Osim Šurkovića i Brassarda medalju je u Rijeci za Jug osvojila još štafeta 4 puta 50 slobodno, koja je prvog dana PH bila srebrna u konkurenciji mlađih juniorki (Doris Radošević, Antonia Ljuban, Adriana Marinović i Gracija Filipović).

Zlatni Ana i Mario
Korčulanin Mario Todorović, koji nastupa i dalje za ZPK, osvojio je posljednjeg dana prvenstva naslov prvaka na 50 metara leptir, dok je Dubrovkinja Ana Matković, članica riječkog Primorja CO, bila najbolja u državi na 200 mješovito. Uz to je Ana osvojila za riječki klub i zlato sa štafetom 4 puta 100 mješovito.

20. travanj 2024 07:22