OstaloMALI NOGOMET

'MINI VATRENI' 1:1 U FRANCUSKOJ Neka Gospino polje bude sretno našima i 26. rujna 2017. godine!

13. rujna 2017. - 01:47

Naša reprezentacija odigrala je 1:1 u gostima protiv Francuske. Drugo poluvrijeme doigravanja za plasman na Europsko prvenstvo, koje će se početkom iduće godine igrati u Sloveniji, igra se u utorak, 26. rujna u Dubrovniku.

Francuska je prva zaprijetila, ali se u 5. minuti istaknuo naš vratar Žarko Luketin. Dvije minute poslije domaćin je poveo. Zanimljivo, u prvom poluvremenu, nakon primljenog pogotka, Hrvatska je u samo 60 sekundi tri puta zaresla okvir gola domaćina (dva puta Franco Jelovčić, a jednom Jakov Grcić). U 14. minuti opet je sjajan bio Luketin nakon čega je Francuska zatresla okvir gola Hrvatske.

Naši su izjednačili šest minuta prije kraja utakmice pogotkom Franca Jelovčića. Tri minute poslije izjednačenja, a tri minute prije kraja utakmice opet sjajno brani Luketin, a nakon toga se opet zatresao okvir našeg gola.

U sastavu hrvatske reprezentacije koju vodi Konavljanin Mato Stanković su dva igrača koja su karijeru započela u Squareu: Dario Marinović, danas član španjolskog velikana, ElPozo Murcia te Maro Đuraš, koji je ovo ljeto napustio dubrovački klub i otišao u redove hrvatskog doprvaka, Split Tommyja.

Svaki put kad je Hrvatska igrala kvalifikacije u Gospinom polju bila je uspješna. Izborila je plasman na završni turnir.

Francuska - Hrvatska 1:1
ORCHIES Dvorana Davo Pevele Arena. Prvi sudac: Gábor Kovács, drugi sudac: Balázs Farkas (obojica Mađarska).
Strijelci: 1:0 Alla (7), 1:1 Jelovčić (34)
FRANCUSKA: Djamel Haroun, Kevin Ramirez, Azdine Aigoun, Abdessamad Mohammed, Adrien Gasmi, Sid Belhaj, Samir Alla (1), Michaël De Sa Andrade, Nassim Boudebibah, Landry N’Gala, Samba Kebe, Souheil Mouhoudine, Ba El Maarouf Kerroumi, Joévin Durot. Izbornik: Pierre Jacky
HRVATSKA: Žarko Luketin, Franco Jelovčić (1), Dario Marinović, Tihomir Novak, Josip Suton, Jakov Grcić, Saša Babić, Luka Perić, Kristijan Postružin, Davor Kanjuh, Matej Horvat, Toni Jelavić, Maro Đuraš, Ivo Jukić. Izbornik: Mato Stanković.

8 + 4
Poznato je već odavno osam sudionika EP-a, koje se igra u Sloveniji (Ljubljana, dvorana Stožice) od 30. siječnja do 10. veljače 2018. godine. Uz domaćina, Sloveniju igrat će Ukrajina, Italija, Azerbejdžan, Portugal, Španjolska, Kazahstan i Rusija. Preostala četiri sudionika EP-a bit će pobjednici dodanih kvalifikacija.

Rezultati prvih utakmica dodatnih kvalifikacija: Francuska - Hrvatska 1:1, Rumunjska - Gruzija 2:2, Mađarska - Poljska 2:1 te Češka - Srbija 3:4.

23. travanj 2024 11:58