OstaloODBOJKA/PRVA HL (Ž)

TAKO SE IGRA Dubrovnik ide u Veliku Goricu po ostanak!

18. ožujka 2017. - 18:35

Zadnje kolo odlučuje tko ostaje, a tko ispada. Dubrovnik je u predzadnjem kolu ostao u toj igri. Nije ispao. Dobio je Kostrenu u Gospinom polju sa čistih 3:0. Uzeo sva tri boda, što je morao, a kad se mora, nije lako. Međutim, kad se ovako igra, suparnik nema izgleda. Pričekat će sad ekipa trenerice Mirjane Vreće i Marine Radić kako će završiti drugi ogled ovoga kola između Zadra i Azene te će se znati što im sve osim 3:0 i 3:1 pobjede igra u zadnjem kolu. Naravno, ako dobiju sva tri boda u Velikoj Gorici tada im nije važno kako će biti na drugom terenu. U tom slučaju će sigurno izbjeći posljednju poziciju koja vodi u niži rang.

Prvi set protiv Kostrene je bilo vuci potegni, ali samo u početku. Dubrovnik tada bježi na 15:8. U drugom setu je prvi put u utakmici Kostrena imala prednost, poen, dva, ali ide Dubrovnik na 18:13. Gošće su uspjele doći na dva poena zaostatka (22:20), i to je bilo sve. U trećem setu neizvjesno opet na početku, ali ne i u završnici. Opet je bila bolja domaća ekipa. Opet je stekla veliku prednost.

Uoči Lige za ostanak – ostanak Dubrovnika se činio nemoguća misija, ali sa čak četiri pobjede u pet utakmica, osvojenih 12 od 15 mogućih bodova, stigao je Dubrovnik u priliku da uspjehom u zadnjem kolu ostvari čudo te zadrži prvoligaški status. Kako igra u posljednjim utakmicama, to može ostvariti.

5. KOLO Dubrovnik – Kostrena 3:0 (25:16, 25:22, 25:17)

1. Zadar
20 bodova/4 utakmice, 2. Kostrena 15 bodova/5 utakmica, 3. Dubrovnik 15 bodova/5 utakmica, 4. Azena 13 bodova/4 utakmice. U posljednjem, 6. kolu, Dubrovnik je gost Azene, a Kostrena dočekuje Zadar.

20. travanj 2024 12:06