OstaloMALI NOGOMET/KUP ŠPANJOLSKE

PENALI TUGE Dario Marinović pogodio, ali...

13. ožujka 2017. - 01:40

ElPozo Murcia Daria Marinovića nije uspjela i drugi put ove sezone ostaviti aktualnog prvaka, Movistar Inter FS, bez trofeja. Na početku sezone dobila ga je u odluci o pobjedniku španjolskog Superkupa, a sad je u finalu Kupa Španjolske poražena jer je slabije izvodila kaznene udarce. Nakon četrdeset minuta igre finala u Ciudad Realu bilo je 4:4, a nakon penala 13:12 za Movistar Inter FS. Marinović je bio jedan od izvođača penala za ElPozo Murcia. Bio je uspješan u drugoj seriji. Inače, prvih 16 penala je realizirano. U devetoj seriji je pala odluka. Elías Beltrán Fernández nije pogodio za ElPozo Murcia nakon čega je Adrián Alonso Pereira donio radost Movistar Interu FS.

U četrdeset minuta finala Movistar Inter FS je vodio s 1:0 i 2:1, a ElPozo Murcia s 3:2 te sa 4:3 pogotkom postignutim sedam minuta prije kraja. Minutu poslije Ricardo Filipe Da Silva Braga poznatiji pod imenom Ricardinho je izjednačio na 4:4.

Movistar Inter FS je deseti put osvojio Kup Španjolske, dok je ElPozo Murcia, koja je druga po uspješnosti u spomenutom natjecanju, ostala na četiri naslova. Zadnji put je osvojila Kup Španjolske 2010. godine, a nakon toga je izgubila čak pet finala (2011., 2013., 2014., 2016. i 2017. godine).

25. travanj 2024 16:53