OstaloMALI NOGOMET: ŽUPANIJSKA LIGA

OMBLA SVE BLIŽE Cavtat 'otkinuo' bodove Gladiusu, Plaćani prekinuli susret!

Piše Antonio Vojvodić
7. ožujka 2017. - 00:06

Ombla se nakon odigranog 18. kola približila Gladiusu na samo jedan bod zaostatka. Kao što se moglo i očekivati Cavtat je bio veliki izazov za vodeći Gladius. Cavtaćani su imali i vodstvo, poveli su pogotkom Mara Benića u 14. minuti, a važan bod Gladiusu donosi Stjepan Gavrilica u 18. minuti. I Ombla je igrala derbi u ovom kolu, s Enkelom, ali od prve minute Ombla je pokazala da je kvalitetnija momčad i imala dominaciju. Odmah su na početku susreta stigli do vodstva preko Nika Vlahušića. Isti je igrač bio strijelac i u 17. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Dario Burmas.

U ovom kolu zabilježen je i prekid utakmice Plat - Pridvorje. Konavljani su imali vodstvo od 2:1 u 20. minuti kada je dosuđeno igranje rukom na sedam metara od vrata Plata. S tom se odlukom nije složila momčad Plata. Golman Plata Ivan Sutić zbog psovke je isključen, a svi igrači i voditelj Antun Katić burno su protestirali s klupe. Nakon toga Katić je pozvao igrače da napuste teren, što su oni i napravili. Prekinuti susret registriran je 3:0 za Pridvorje.

Rezultati 18. kola: Zmaj - Ponta 2:2 (Trković, Macan; Butjer, Hojsak), Gladius – Cavtat 1:1 (Gavrilica; Benić), Sokol – ŠMN Square 3:2 (Puljić, Mehić, Kružević; Džanković, Zvrko), Dunave – Čilipi 1:3 (Kralj; Marinović, Matić, Šećer), Mećajac – Jadran 2:2 (Glavinić, Kljunak; Dujmović, Astić), Plat – Pridvorje 0:3 (utakmica se zbog prekida Plaćana registrira 3:0 za Pridvorje), Ombla – Enkel 3:0 (2x Vlahušić, Burmas).

Poredak: 1. Gladius 42 boda, 2. Ombla 41 bod, 3. Čilipi 38 bodova, 4. Cavtat 36 bodova, 5. Enkel 36 bodova, 6. Pridvorje 35 bodova, 7. ŠMN Square 29 bodova, 8. Jadran 27 bodova, 9. Ponta 21 bod, 10. Sokol 17 bodova, 11. Plat 16 bodova, 12. Mećajac 11 bodova, 13. Zmaj 5 bodova, 14. Dunave 2 boda.

Raspored 19. kola, igra se 11. ožujka: Mećajac - Plat (17h), Dunave - Ponta (17:50h), Gladius - Pridvorje (18:40h), Zmaj - Sokol (19:30h), Ombla - ŠMN Square (20:20h), Enkel - Jadran (21:10h), Cavtat - Čilipi (22h).

16. travanj 2024 20:40