OstaloODBOJKA/PRVA HRVATSKA LIGA

ODBOJKAŠICE SLAVE Uzele sva tri boda izravnom suparniku!

4. ožujka 2017. - 19:50

Odbojkašice Dubrovnika su protiv izravnog suparnika u borbi za ostanak osvojile sva tri boda. Dobile su u Gospinom polju Azenu iz Velike Gorice s 3:1, koja sad ima samo dva boda više. Do kraja su još četiri kola. U idućem Dubrovnik dočekuje Zadar, dok je Azena gost Kostrene.

Dubrovniku je u prošlom kolu osvojio sva tri boda u gostima protiv Kostrene, a kako je Azena kod kuće dobila Zadar, sad mu je za ostanak u igri za ostankom u Prvoj ligi igrala protiv Azene samo pobjeda od 3:0 i 3:1, tj. osvajanje sva tri boda. U tome je uspio. U prvom setu Dubrovnik je bio bez greške u završnici seta. U drugom je vodio s 23:20, ali je Azena preokrenula te izjednačila. U trećem Dubrovnik je opet stigao do 23:20 ali ovaj put nije dozvolio preokret već je s dva nova poena poveo s 2:1 u setovima. U četvrtom setu je stekao veliku prednost, koju je znao sačuvati te osvojiti sva tri boda.

Dubrovnik - Azena Velika Gorica 3:1 (25:19, 23:25, 25:20, 25:17)

ŽOK Dubrovnik: Kalauz, Ivaniš, Ivanišević, Marinović, Turajlić, Štaka, Vuličević, Putica, Pavlović, Curić, Stipanović, Čuljak. Trener: Mirjana Vreća.

Poredak: 1. Zadar 17 bodova, 2. Kostrena 11 bodova, 3. Azena Velika Gorica 11 bodova, 4. Dubrovnik 9 bodova. U drugome susretu 2. kola sastaju se Zadar i Kostrena.

25. travanj 2024 18:56