OstaloMALI NOGOMET/ŽUPANIJSKA LIGA

RAZIŠAO SE VODEĆI TROJAC Nitko isto u 14. kolu

5. veljače 2017. - 14:26

Tri vodeća sastava lige, koji su kraj prvog dijela dočekali s istim bodovnim učinkom (29 bodova: devet pobjeda, dva remija i dva poraza, odlučivala je na kraju o poretku pogodak razlika u međusobnim ogledima), različito su počeli drugi, završni dio prvenstva: Gladius je slavio, Enkel je osvojio bod, a Ombla je izgubila. Gladius je bio uspješniji od Jadrana, Enkel je odigrao bez pobjednika s Cavtatom, dok je Ombla morala čestitati na uspjehu Čilipima, koji su četvrti. Čilipi i dalje imaju četiri boda manje od Gladiusa, ali su im Enkel i Ombla sad bliže (dva odnosno jedan bod).

Leo Bogdanović je postigao prvi i treći pogodak za Čilipe u derbiju 14. kola protiv Omble. Dario Burmas je izjednačio na 1:1, a Ivan Škoda pogodio za 2:1 vodstvo Čilipa. Bogdanović je minutu prije kraja prvog dijela bio strijelac za 1:0, a nakon što je Ombla izjednačila u četvrtoj minuti nastavka, dvije minute poslije pogađali su prvo Škoda, a potom još jednom Bogdanović. U zadnjih šest minuta nije bilo pogodaka.

Gladius je dobio prvo poluvrijeme protiv Jadrana pogocima Maroja Brbore i Sveta Smoljka. Minutu prije kraja utakmice Ante Arbanasin je prepolovio prednost lidera, koji je igru Jadrana na sve ili ništa, jurnjavu za izjednačenjem, kaznio s dva pogotka u posljednjoj minuti. Mateo Vodopić je pogodio 35, a Vlatko Bobanović 11 sekundi prije kraja utakmice.

U drugom derbiju kola Enkel je pogotkom prvog strijelca lige, Pera Opušića, poveo u 2. minuti utakmice protiv Cavtata, koji je izjednačio sredinom nastavka, u 18. minuti, pogotkom Borisa Katića.

Pero Opušić
(Enkel) je vodeći strijelac lige. Postigao je 21 pogodak, sedam više od Matea Vodopića iz Gladiusa, koji je drugi. Treći je Mihael Vojnić iz Pridvorja s 13 pogodaka, četvrti je Niko Vlahušić iz Omble s 12 pogodaka, peti je Matko Katičić  iz Gladiusa  s 10 pogodaka, šesto mjesto dijele s 9 pogodaka Vlaho Grbešić (Pridvorje), Maroje Brbora ( Gladius), Mario Musladin (Čilipi) i Leo Pušić (Plat)…

REZULTATI 14. kolo
Čilipi – Ombla 3:1,  Sokol – Ponta 4:0, Zmaj – Plat 1:3, Gladius – Jadran 4:1, Mećajac – Pridvorje 1:7, Dunave – ŠMN Square 2:4, Enkel – Cavtat 1:1.

1. Gladius
32 boda, 2. Enkel 30 bodova, 3. Ombla 29 bodova, 4. Čilipi 28 bodova, 5. Cavtat 26 bodova, 6. ŠMN Square 26 bodova, 7. Pridvorje 25 bodova, 8. Jadran 24 boda, 9. Ponta 20 bodova, 10. Plat 16 bodova, 11. Sokol 12 bodova, 12. Mećajac 7 bodova, 13. Dunave 2 boda, 14. Zmaj 1 bod.

RASPORED
Utakmice 15. kola igraju se 11. veljače u dvorani Osnovne škole Gruda, 16.30 sati:
Cavtat – ŠMN Square, 17.20 sati: Čilipi – Jadran, 18.10 sati: Ombla – Ponta, 19 sati: Enkel – Pridvorje, 19.50 sati: Gladius – Plat, 20.40 sati: Zmaj – Mećajac, 21.30 sati: Dunave – Sokol.

25. travanj 2024 18:08