OstaloMALI NOGOMET/ŽUPANIJSKA LIGA

BAŠ JE ZANIMLJIVO Tko je broj jedan, Ombla ili Gladius?

23. siječnja 2017. - 11:07

Pero Opušić (prva slika) postigao je četiri od pet pogotka Enkela protiv Ponte, a pamtit će se njegov potez kada je u trku prebacio vratara. Ta akcija nije završila novim pogotkom, lopta je pogodila vratnicu te se odbila u teren, ali je zaslužila pljesak. Opušić je prvi strijelac lige. Drži uvjerljivo prvo mjesto s 20 pogodaka. Postigao je osam pogodaka više od drugog topnika lige, Nika Vlahušića iz Omble.

Sokol je spasio završnicu prvog dijela lige odigravši 2:2 protiv vodeće Omble, koja je pobjedom mogla osigurati broj jedan za drugi, završni dio, a nakon što je utakmicu prije Pridvorje zaustavilo Gladius. Ombla nije uspjela iako je vodila s 1:0 i 2:1 te ima 'samo' boda više od Gladiusa s kojim se izjednačio Enkel, a u posljednjem, 13. kolu prvog dijela sezone igraju Ombla i Gladius. Enkelu je suparnik Mećajac, kojeg je dobio u 12. kolu Cavtat te zadržao priključak za vodećima. Cavtat ima dva boda manje od Gladiusa i Enkela, dok bod manje od prvih pratitelja Omble imaju Čilipi nakon što su nadigrali Zmaja. Cavtat je vodio 2:0 protiv Mećajca, koji je u samo 24 sekunde početkom nastavka uspio izjednačiti. Potom nova dva pogotka Cavtata. U pretposljednjoj minuti se Mećajac igrajući na sve ili ništa približio na pogodak zaostatka, ali više od toga nije uspio. Mećajac u 7. minuti pri vodstvu Cavtata 1:0 nije realizirao kazneni udarac.

Gladius je vodio protiv Pridvorja s 3:1 pet minuta prije kraja utakmice, a na ulasku u posljednju minuti imao pogodak viška. Međutim, u završnici, u kojoj je bilo i isključenja, Pridvorje je igrajući na sve ili ništa uspjelo ne samo doći do izjednačenja, već 12 sekundi prije kraja pogotkom Vlaha Grbešića i do pobjede. Preokret se dogodio i u susretu u kojem je Škola malog nogometa Square dobila s 5:3 Dunave, koje su vodile s 3:0 dvije minute prije kraja prvog poluvremena.

Nakon što se bude znao poredak nakon 13. kola - znat će se raspored drugog dijela, preostalih šest od sedam kola, dok će se nakon šestog kola drugog dijela znati raspored posljednjeg, sedmog kola drugog dijela u kojem će se ogledati 'prvi susjedi': prvi protiv drugog na tablici, treći protiv četvrtog, peti protiv šestog, itd.

U prvih šest kola drugog dijela pobjednik prvog dijela će igrati protiv 6., 10., 12., 14., 4. i 8., drugoplasiranog čekaju ogledi s 5., 9., 11., 13., 3. i 7., trećeplasirani će igrati s 4., 8., 10., 13., 2. i 6., četvrtoplasirani s 3., 7., 9., 11., 1. i 5., petoplasirani s 2., 6., 8., 10., 13. i 4., šestoplasirani s 1., 5., 7., 9., 12. i 3. , sedmoplasirani s 13., 4., 6., 8., 11. i 2., …, posljednjeplasirani, četrnaesti, igrat će s 10., 12., 13., 1., 9. i 11. te ukoliko se ne uspije pomaknuti s začelja, u zadnjem kolu ga čeka ogled s pretposljednjim, trinaestoplasiranim sastavom lige u tom trenutku. Uglavnom, zadnja utakmica prvenstva bit će ogled dva vodeća sastava lige uoči posljednjeg kola.

Uoči zadnjeg kola nek se zna kako je Ombla u 2. kolu sa 6:2 dobila Enkel, koji je u 8. kolu s 1:0 bio bolji od Gladiusa.

SEMAFOR 12. kolo
Enkel – Ponta 5:2, Mećajac – Cavtat 3:4, Pridvorje – Gladius 4:3, Ombla – Sokol 2:2, ŠMN Square – Dunave 5:3, Jadran – Plat 5:3, Zmaj – Čilipi 3:8.