BOŽIĆNI 2016. METKOVIĆ/SENIORSKI Caffe bar Jerry izbacio prvaka, Suton dubrovačke momčadi

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
29. prosinca 2016. - 00:58

Caffe bar Jerry iz Opuzena i HVIDRA Mostar finalisti su seniorskog 24. Božićnog malonogometnog turnira u Metkoviću. U prvom polufinalu Caffe bar Jerry je izbacio branitelja naslova, Vina Pilač Idea namještaj iz Vrgorca boljim izvođenjem kaznenih udaraca, dok je HVIDRA Mostar, lanjski finalist, dobila sa 7:0 Pizza shop Taj Mahal Dubrovnik.

Pred kraj prvog poluvremena Ante Čorluka je doveo momčad iz Opuzena u vodstvo. U 31. minuti Ante Babić je zatresao okvir gola branitelja naslova, a minutu poslije odlična obrana Ivana Utovca, koji je spriječio izjednačenje. Ipak, šest minuta prije kraja drugog poluvremena izjednačio je branitelj naslova. Pogodio je Dragan Stanković. Nakon izjednačenje Vina Pilač Idea namještaj zaigrala su na sve ili ništa, povukla vratara. Tri minute prije kraja Caffe bar Jerry nije uspio kazniti takvu igru prvaka, koji je 70 sekundi prije kraja imao priliku, ali Duško Martinac nije bio precizan, lopta je prošla iznad vratnice.

Potom rulet kaznenih udaraca. Ivan Kvesić je prvi pucao i pogodio za vodstvo Caffe bara Jerry. Dragan Stanković je izjednačio. U drugoj seriji nisu pogodili ni Ivan Sesar, ni Duško Martinac. U trećoj seriji pogađaju Ante Čorluka i Saša Subotić. U četvrtoj je precizan Ante Mihaljević, ali ne i Mirko Jurjević, kojem Ivan Utovac skida udarac. Potom je sve bilo u rukama Ante Babića, ali ne pogađa te je Vojko Pervan imao priliku ostaviti prvaka u igri, izboriti dodatnu seriju...

U drugom polufinalu Pizza shop Taj Mahal Dubrovnik je stigla bez reprezentativca Mara Đuraša, a HVIDRA Mostar ojačana s reprezentativcem Josipom Sutonom, koji je s bratom Marinom najveći krivac što je dubrovačka momčad ostala bez finala. Prvo se u drugom poufinalu tresao okvir gola HVIDRA Mostar, a potom mreža Pizza shop Taj Mahal Dubrovnik, i to je uspio Marin Suton, koji je u 12. minuti pobjegao Sandru Salacanu te prevario Zorana Primića. Minutu poslije nova odlična akcija HVIDRA Mostar. Opet je Marin Suton bio na pravom mjestu. Do poluvremena još jedan pogodak HVIDRA Mostar. Josip Suton je naciljao gornji kut gola. U nastavku je pokušavala Pizza shop Taj Mahal Dubrovnik stići do pogotka. Bilo je prilika za to, i kad nije uspjela, kazna. Marin Sutom u 28. minuti pogodio je za 4:0, potom dvije minute poslije za 5:0, nakon nove dvije minute 6:0, pa minutu poslije 7:0…

SENIORSKI TURNIR / POLUFINALA

Caffe bar Jerry Opuzen – Vina Pilač Idea namještaj Vrgorac 1:1/penali 4:3
Suci:
Nikola Tomas i Matko Majić (obojica Metković)
Strijelac: 1:0 A. Čorluka, 1:1 Stanković.
CAFFE BAR JERRY OPUZEN: Ivan Utovac, Ante Mihaljević, Jure Glasović, Pavo Mikulić, Ante Babić, Ivan Kvesić, Marko Utovac, Ante Čorluka (1), Ivan Sesar. Trener: Marko Utovac.
VINA PILAČ IDEA NAMJEŠTAJ VRGORAC: Mario Herceg, Alen Govorko, Dragan Stanković, Duško Martinac, Ivan Zloić, Vojko Pervan, Marko Gašpar, Ante Kraljević, Saša Subotić, Mirko Jurjević, Ivan Šalinović. Trener: Ante Mihaljević.

Pizza shop Taj Mahal – HVIDRA Mostar 0:7
Suci
: Nikola Tomas i Matko Majić (obojica Metković)
Strijelci: 0:1 M. Suton, 0:2 M. Suton, 0:3 J. Suton, 0:4 M. Suton, 0:5 M. Suton, 0:6 M. Suton, 0:7 M. Suton.
Crveni karton: Zoran Primić ('36/Pizza shop Taj Mahal Dubrovnik)
PIZZA SHOP TAJ MAHAL DUBROVNIK: Zoran Primić, Sandro Salacan, Damjan Šulić, Ante Ivanišević, Marko Kuraja, Hrvoje Bogdanović, Hrvoje Cvjetković, Tomi Saltarić, Borna Tikvica. Trener: Zlatko Lučić.
HVIDRA MOSTAR: Haris Skuhan, Vladimir Vladisavljević, Josip Sesar, Ivan Drežnjak, Franjo Delić, Zvonimir Čavar, Marin Suton (6), Luka Suton, Josip Suton (1). Trener: Damir Mišić.

U četvrtak, 29. prosinca u 17 sati se igra utakmica za treće mjesto turnira juniora između Motel More Neum i Sportska udruga Crni put, u 18 sati se igra utakmica za treće mjesto turnira seniora između Vina Pilač Idea namještaj iz Vrgorca i Pizza shop Taj Mahal iz Dubrovnika. U 19 sati počinje finale juniorskog turnira između Coco Cluba Sportski centar Metković i Caffe bara Antika iz Dubrovnika, a u 20 sati finale seniorskog turnira između Caffe bara Jerry iz Opuzena i HVIDRA Mostar.

24. travanj 2024 13:40