BOŽIĆNI 2016. METKOVIĆ/SENIORSKI Caffe bar Jerry i Pizza shop Taj Mahal na penale do polufinala

27. prosinca 2016. - 12:47

Caffe bar Jerry iz Opuzena i Pizza shop Taj Mahal iz Dubrovnika prva su dva sudionika polufinala seniorskog 24. Božićnog malonogometnog turnira u Metkoviću. U oba četvrtfinala seniorskog turnira odigrana u ponedjeljak, 26. prosinca, pobjednik je odlučen na kaznene udarce. Sastav iz Opuzena je izbacio Daorsi Grubine iz Imotskog, a sastav iz Dubrovnika rastužio je domaću uzdanicu, Carpe Diem Metković.

Junak prvog četvrtfinala na kaznene udarce bio je vratar Caffe bara Jerry Ivan Utovac, koji je obranio prva dva kaznena udarca, i to je zaustavio udarce prvo Zvonimira Perkovića,  strijelca oba pogotka za sastav iz Imotskog u regularnih 40 minuta, te u drugoj seriji Ivana Perkušića. Uspio ga je prevariti u trećoj seriji Marjan Strinić, ali kako su s druge strane nepogrešivi bili, redom, Ivan Kvesić, Ivan Čorluka, Ante Čorluka i Ante Mihaljević, više se nisu trebali izvoditi kazneni udarci. Caffe bar Jerry je mogao slaviti. Inače, poveo je Daorsi Grubine u prvom poluvremenu nakon čega je do odlaska na odmor Caffe bar Jerry preokrenuo rezultat pogotcima Pava Mikulića i Ante Čorluke. U nastavku jedan pogodak, i to u mreži sastava iz Opuzena. Opet je pogodio Zvonimir Perković. Kako se više mreža nije tresla, a bilo je prilika, tresao se okvir gola, odlučivali su kazneni udarci.

Caffe bar Jerry je pod vodstvom Ivana Popovića i Marka Utovca polufinale izborio u sastavu Ivan Utovac, Ante Mihaljević, Jure Glasović, Pavo Mikulić, Ante Babić, Ivan Čorluka, Ivan Kvesić i Ante Čorluka.

U drugom četvrtfinalu seniorskog turnira Maro Đuraš je u prvom poluvremenu doveo Pizza shop Taj Mahal u vodstvo. Carpe Diem Metković je šest minute prije kraja izjednačio na 1:1 pogotkom Ivana Galova, kasnije tragičara, koji je u trećoj seriji jedini promašio kazneni udarac. Kako su svi iz dubrovačkog sastava bili bez greške, redom: Sandro Salacan, Hrvoje Cvjetković, Borna Tikvica, Maro Đuraš i Ante Ivanišević, Pizza shop Taj Mahal će igrati u polufinalu i to će na boljeg iz ogleda HVIDRA Mostar - Vila Bili Komarna, dok Caffe bar Jerry Opuzen u polufinalu igra protiv pobjednika Vina Pilač Idea namještaj Vrgorac - Udruga lađara Jerkovac.

Pod vodstvom Zlatka Lučića i Ante Batine Pizza shop Taj Mahal je plasman među četiri najbolja izborila igrajući u sastavu Zoran Primić, Maro Đuraš, Sandro Salacan, Ante Ivanišević, Marko Kuraja, Hrvoje Bogdanović, Hrvoje Cvjetković, Tomi Saltarić i Borna Tikvica.

Oba četvrtfinala seniorskog turnira sudili su Nikica Tomas i Zdravko Kuran.

ČETVRTFINALA
Ponedjeljak, 26. prosinca
Juniorski turnir:
Caffe bar Antika Dubrovnik - Oktan Benz Doljani 5:3, Palačinkara Stari Plac Ploče - Coco Sportski centar Metković 1:3, seniorski turnir: Daorsi Grubine Imotski – Caffe bar Jerry Opuzen 2:2/kazneni udarci 3:6, Pizza shop Taj Mahal Dubrovnik - Carpe Diem Metković 1:1/kazneni udarci 6:4.

Utorak, 27. prosinca
Juniorski turnir, 17 sati:
Žrnjevo Neum – Sportska udruga Crni put, 18 sati: Motel More Neum – Caffe bar Jimmy Woo Grude, seniorski turnir, 19 sati: HVIDRA Mostar - Villa Bili Komarna, 20 sati: Vina Pilač Idea namještaj Vrgorac – Udruga lađara Jerkovac.

Polufinala se igraju u sriijedu, 28. prosinca, a finala u četvrtak, 29. prosinca.

19. travanj 2024 01:27