OstaloVaterpolo

Solaris pobjedom otvorio turnir u Splitu: Slomili krila Galebu, mogu li preplivati Jadran?

7. prosinca 2018. - 17:42

Vaterpolisti Solarisa pobjedom su otvorili četvrtfinalni turnir Kupa Hrvatske u Splitu. Očekivano, budući da je "sunčanima" protivnik bio makarski Galeb, objektivno najlošija momčad u skupini.

Šibenčani su uvjerljivo svladali Makarane 12:3 (2:0, 3:0, 4:1, 3:2). Najefikasniji u redovima Solarisa bio je Pelicarić s četiri gola, dok je Štrkalj dvaput tresao mrežu Galeba. Po jedan gol postigli su Sabioni, Vlahović, Bulat, Vice Erak, Koprčina i Kreković.

Raritet je da su Makarani svoj prvi gol na utakmici postigli poslije više od 20 minuta igre, točnije nešto više od tri minute prije kraja treće četvrtine.

U prvoj utakmici splitske skupine susrela su se dva domaća kluba Mornar i POŠK- "mornari" su bili uspješniji 11:8.

Već večeras momci trenera Joška Krekovića opet će u bazen u Poljudu. Ovaj put suparnik im je najteži iz grupe- splitski Jadran koji je i uspješni euroligaš.

Podsjetimo, dvije prvoplasirane ekipe iz skupine u Splitu izborit će plasman na završni turnir Kupa Hrvatske koji je na rasporedu 21. i 22. prosinca u Dubrovniku.

25. travanj 2024 13:29