Košarkanovi poraz

Šibenka nije izdržala u NBA ritmu: Narančaste na pragu velikog iznenađenja zaustavila sporna sudačka odluka

Piše Krešimir Gulin
30. prosinca 2020. - 20:52

Dva poraza u dva dana. Rezime je to mini turneje košarkaša Šibenka, koji su u utorak igrali u Kupu u Zaboku, a onda u srijedu u prvenstvu protiv Gorice hvatajući svaki slobodan termin za odigravanje zaostalih utakmica.

S obzirom da su Narančasti nastupali s maksimalno skraćenom rotacijom, logično je da nisu mogli puno više ni očekivati u tom NBA ritmu.

Momčad trenera Dženana Rahimića  odlično je otvorila utakmicu u Gorici. Šibenka je povela 22:9, zabivši pet trica. Međutim, brzo su domaćini uhvatili dobar vjetar i doveli rezultat u egal već na kraju prve četvrtine.

Sredinom treće četvrtine činilo se da će Šibenka doživjeti težak poraz, jer je Gorica vodila (62:43). Ali, Narančasti se nisu predavali, a Šarić i Širko su ih držali iznad vode.

Dapače, uveli su utakmicu u neizvjesnu završnicu. Na ulasku u posljednju minutu zabili su Solomun i Šarić za samo minus četiri (78:82). Dapače, stavio je Šarić i tricu za zaostatak Šibenke od samo pola koša (82:83) deset sekundi prije kraja. Ali, pobjednika su praktički riješili suci spornom odlukom, dosudivši nesportski prekršaj Freemanu nad Majcunićem. Drugu tehničku zaradio je i Rahimić, pa je Majcunić imao serijal slobodnih bacanja za pobjedu Gorice.

Gorica - Šibenka 86:82 (22:24, 22:12, 24:23, 18:23)

VELIKA GORICA- Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Marko Mustapić, Josip Mikulić, Matej Grubišić.

Gorica: Majcunić (17), Kalajžić (2), Prgomet, Mašić (11), Savić, Batur (8), Mazalin (4), Uljarević (8), Kovačevič (4), Ljubičić (13), Baković (10), Kapusta (9).

Šibenka: Freeman (24), Šarić (21), Živković, Bašić (3), Solomun (9), Antić, Klarin, Pleadin (2), Vlaić, Širko (17), Andabaka (6).

19. travanj 2024 20:33