StoryEditor
Turizam i gospodarstvoŽUPANIJSKA SKUPŠTINA

Koncesionarima na kupalištima 50 posto niže naknade za ovu godinu

Piše Silvia Rudinović
3. listopada 2020. - 08:43
Koncesionari će morati platiti varijabilni dio naknadeCROPIX
Koncesionari pomorskog dobra kojima je davatelj koncesije Dubrovačko-neretvanska županija, bit će oslobođeni plaćanja 50 posto naknade za 2020. godinu. Očekuje se da će ovakvu odluku donijesti Županijska skupština na sjednici najvaljenoj za ponedjeljak, 5. listopada, a kao mjeru gospodarske pomoći u pandemiji viirusa COVID-19. Županijskoj je upravi cilj, kako objašnjavaju, održavanje likvidnosti ovlaštenika koncesija, umanjenje negativnih učinaka na poslovanje i očuvanje radnih mjesta.

Iznimno, za 2020.godinu rok dospijeća plaćanja stalnog dijela koncesijske naknade je 1. prosinca 2020. godine. U slučaju da ovlaštenik koncesije do 31. prosinca plati u cijelosti iznos stalnog dijela koncesijske naknade za 2020. godinu, za preplaćeni iznosumanjit će se stalni dio koncesijske naknade za 2021. godinu.
Umanjenje se odnosi na stalnu naknadu, dok će iznos promjenjivog dijela koncesijske naknade i rok dospijeća plaćanja ostati nepromijenjeni.

Pomorsko dobro javnom proračunu Dubrovačko-neretvanske županije prošle godine donijelo je 12.034.004,22 kuna. U našoj županiji postoji čak 212 aktivnih koncesija uključujući sve djelatnosti, za plaže, marine, lučice, akvakulturu, itd. Uz temeljnu naknadu koju plaćaju koncesionari, zanimljiviji podaci odnose se na varijabilni dio koji ovisi o ostvarenom prihodu. Od tog promjenjivog dijela koncesije, temeljem prihoda u 2019. godini, koncesionari su u proračun uplatili 2,6 milijuna kuna.

Podsjetimo, od pomorskog dobra Dubrovačko-neretvanska županija prošle godine je imala 12.034.004,22 kuna prihoda. U našoj županiji je 212 aktivnih koncesija koje se odnse na plaže i ugostiteljske djelatnosti, uzgajivače školjaka, marine, itd. Od promjenjivog dijela koncesije, koji se temelji na ostvarenom prihodu u 2019. godini, koncesionari su u proračun uplatili 2,6 milijuna kuna. Ukupni planirani prihodi u ovoj godini bili su 10,9 milijuna kuna.
 
loading...

Izdvojeno

20. listopad 2020 20:52