StoryEditor
Hrvatska i svijetREGRES HITNOJ|

NI PISMA, NI RAZGLEDNICE: Iz Županije ni nakon tri dana ne odgovaraju o isplati zaposlenicima županijskog Zavoda za hitnu medicinu

Piše dv
16. rujna 2021. - 13:30

Ni nakon tri dana, od kada smo Dubrovačko-neretvanskoj županiji kao osnivaču poslali upit o neisplaćenom regresu zaposlenicima županijskog Zavoda za hitnu medicinu, odgovor još uvijek nismo dobili. Podsjetimo, zaposlenicima Hitne pomoći u našoj županiji, jedinima u Hrvatskoj do sada nije isplaćen regres za godišnji odmor na kojeg imaju pravo po kolektivnom ugovoru. U međuvremenu javio nam se povjerenik Sidikata "Zajedno" u Zavodu za Hitnu medicinu DNŽ, medicinski tehničar Mihael Kukuljica:

- Prema mojim saznanjima, regres još uvijek nije isplaćen ali smo u kontaktu s našim ravnateljem doznali kako će biti isplaćen tijekom ovog tjedna. Inače, osobno mi nije poznato da u našem županijskom Zavodu, odnosno u "Hitnoj pomoći" postoji bilo kakvo drugo sindikalno Povjerenstvo, nego tek pojedinačni članovi navedenog i ostalih strukovnih sindikata te naglašavam kako iza objavljene izjave u "Dubrovačkom vjesniku" ne stojim ja osobno – ističe Kukuljica.

item - id = 1127759
related id = 0 -> 1146619
related id = 1 -> 1145632
29. studeni 2021 02:44