VaterpoloTURNIR U GRUŽU |

ZAVRŠNICA KUPA HRVATSKE ZA KADETE Jugaši uvjerljivi u polufinalu, te će igrati za zlato!

29. srpnja 2020. - 21:52
Sa čistih pet pobjeda, svih pet uvjerljivih, Jug Adriatic osiguranje je uplovio u finale završnog turnira kadetskog Kupa Hrvatske, koji se igra u Gružu. U skupini prvog kruga dobio je Galeb Makarska rivijera 15:6 i Medveščak 18:10, u četvrtfinalnoj skupini Mornar BS s 15:5 i OVK POŠK s 15:4, a u polufinalu Jadran Split sa 17:8.

POLUFINALE Jug Adriatic osiguranje – Jadran Split 17:8
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 150. Suci: Ante Bura i Bore Rončević (obojica iz Šibenika), delegat: Ivo Miloš (Dubrovnik).
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Nikola Balić, Petar Kulaš, Ivor Miljan Popović (2), Ivano Vlahović (6), Bruno Đuho (3), Božo Brajović, Nikola Krik, Stjepan Brajović,  Marko Glavinić (3), Nikola Bjelopera, Maro Šušić, Ante Jerković (2), Antoan Špilar, Pero Perak (1). Trener: Aljoša Lončarić, pomoćni trener: Željko Vukčević.
JADRAN SPLIT: Špiro Vuković, Duje Cuzzi, Danijel Bezmalinović, Jelena Butić, Magdalena Butić (1), Bruno Smodlaka (1), Tonko Puljiz, Petar Asić (1), Luka Eterović (2), Marin Peruzović, Andro Galić (2), Šimun Pavlović (1), Andrija Šitum, Karlo Jurić, Dražen Jelinčić. Trener: Marko Vlaić, pomoćni trener: Marin Kliškinjić.
Igrač više: Jug AO 7/4, Jadran (ST) 10/4
Peterci: Jug AO 1/0, Jadran (ST) –
Četvrtine: 3:3, 4:1, 5:2, 5:2

Jugaši su prvo tresli okvir gola Jadrana: Bruno Đuho stativu iz peterca, a Nikola Bjelopera vratnicu s dva metra. Nakon tri minute i 21 sekundu Jug je poveo pogotkom Ivora Miljana Popovića. Splićani su izjednačili s igračem više 73 sekunde poslije (pred golom Juga najbolje se snašao Andro Galić), a poveli 56 sekundi prije kraja prve četvrtine. Jug je odmah poravnao (12 sekundi poslije Marko Glavinić), ali i odmah primio novi pogodak (14 sekundi poslije Petar Asić). U 39 sekundi vidjeli smo i četvrti pogodak (13 sekundi nakon trećeg pogotka Jadrana, treći pogodak Juga, drugi Ivora Miljana Popovića).

Jug je pogodio u prvom napadu u drugoj četvrtini (Ivano Vlahović), a nakon dvije obrane Nikole Balića – dva pogotka viška za domaćina (opet Vlahović). Đuho je strijelac za 6:3. Magdalena Butić je prekinula niz od četiri uzastopna pogotka Jugaša nakon tri minute igre u drugoj četvrtini, a u preostale četiri minute do odmora, samo jedan pogodak – Đuho nepune dvije minute prije kraja za 7:4.

Glavinić je prvi pogodio u nastavku (8:4), zatim treći put u polufinalu Vlahović (9:4). Jadran ne koristi igrača više, Balić je upisao novu obranu. Galić je prekinuo niz domaćina od tri pogotka tri minute prije kraja treće četvrtine (9:5). Jug je odmah uzvratio. Ante Jerković je realizirao igrača više za 10:5. Dvije minute prije kraja treće četvrtine već je 11:5 (četvrti pogodak Vlahovića). Zatim novi igrač više za Jadran i nova obrana Balića. Bruno Smodlaka je postigao šesti pogodak za Jadran, a svoj prvi. Đuho samo sedam sekundi poslije vraća Jug na plus šest (12:6) svojim trećim pogotkom.

Posljednjih sedam minuta, kao i prethodnih sedam - 5:2 za Jugaše. Vlahović je utakmicu zaključio sa šest lopti u mreži Jadrana...

Finale Kupa Hrvatske igra se u Gružu, u četvrtak, 30. srpnja, s početkom u 13 sati. Suparnik Jugašima bit će riječko Primorje EB, koje je u drugom polufinalu s 13:7 svladalo OVK POŠK.

SLIKOVNICA PRVE JUGOVE POBJEDE U SRIJEDU, 29. SRPNJA, USPJEHA 15:4 PROTIV OVK POŠK

Završni turnir kadetskog Kupa Hrvatske: Jug Adriatic osiguranje - OVK POŠK 15:4 foto: Tonči Vlašić

25. travanj 2024 03:51