VaterpoloPRVENSTVO HRVATSKE |

VEČERAS JE NAŠA FESTA, VEČERAS SE VINO PIJE Nevjerojatni Jug vodio 14:0 u trećoj četvrtini, dobio Mladost sa 16 razlike za 16. naslov prvaka!!!

25. srpnja 2020. - 21:49
Gradonačelnik Mato Franković uručio je Xavi Garciji, kapetanu Jug Adriatic osiguranja, pokal prvakia Hrvatske za sezonu 2019./20. foto: Tonči Plazibat / CROPIX
Jug Adriatic osiguranje – HAVK Mladost 19:3
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 1200. Suci: Dragan Štampalija (Tribunj) i Andrej Franulović (Rijeka), delegat: Mlađan Prvan, supervizor: Milivoj Bebić (Split).
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (12 obrana), Macan, Fatović (4), Lončar (1), Kržić (2), Garcia (1), Lozina, Merkulov (3), Papanastasiou (2), Žuvela, Benić (3), Obradović (1), Jarak (4 obrane), Tomasović (2). Trener: Vjeko Kobešćak.
HAVK MLADOST: Marcelić (2 obrane), Radu (1), Miloš (1), Biljaka, Ćuk, Bajić, Bukić, Lazić, Bowen (1), Dašić, Kunac, Kharkov, Jurlina (7 obrana), Vrlić. Trener: Zoran Bajić.
Igrač više: Jug AO 15/9, HAVK Mladost 9/1
Peterci: Jug AO 1/1, HAVK Mladost 2/1
Četvrtine: 4:0, 6:0, 4:1, 5:2.

Nevjerojatna utakmica, 14:0 je bilo za Jug Adriatic osiguranje pred kraj treće četvrtine, Ovacije je momčad trenera Vjeka Kobešćaka doživjela već na poluvremenu kad je bilo 10:0. Jug je obranio naslov prvaka Hrvatske, peti put uzastopno, a 16. put ukupno je prvak Hrvatske. Njegov 65. trofej u povijesti!

Prve dvije utakmice finalne serije na tri pobjede bile su dramatične. Odlučene su na peterce, a u trećoj je Jug doslovno pomeo svog suparnika, četvrti put u finalu na tri pobjede dobio Mladost sa čistih 3:0!

4:0 / 6. minuta – domaćin je poveo majstorskim pogotkom Xavija Garcije. Ivan Marcelić je uspio tek pogledom ispratiti put lopte u mrežu. Potom dvije obrane Tonija Popadića nakon kojih je Garcija proigrao Daniila Markulova za 2:0 u 4. minuti. I onda opet Garcija, ali sad u obrani. Digao je kapetan Juga rampu Milošu Ćuku. Marcelić nakon toga zaustavlja šraubu 'centra' Paula Obradovića, koji je u nastavku napada, sa svoje pozicije, izvanka, vara čuvara mreže zagrebačkog sastava. Potom nova obrana Popadića, četvrta, pa novi igrač više Juga, kojeg je izborio Loren Fatović, a realizirao Alex Papanastasiou!

10:0 / 16. minuta – Mladost je izborila igrača više, drugog. Popadić je upisao petu obranu, potom pronašao Fatovića, koji je pobjegao Mladosti i pogodio. Mladost je u 10. minuti izborila peterac, Miloš Ćuk je uzeo loptu, tukao, ali nije pogodio okvir gola. Na drugoj strani pogađa Jug (Benić), pa opet ništa Mladost, pa opet Jug (Benić). Zoran Bajić, trener Mladosti, povukao je Marcelića, poslao na vrata Jerka Jurlinu. Popadić upisuje šestu obranu, a Jug pogađa (opet, opet Benić). Pogađa minutu i 31 sekundu prije odmora i Tomasović. Papanastasiou je realizirao peterac, 42 sekund prije odmora, kojeg je izborio Lončar, a Popadić je upisao osmu obranu nakon što je Mladost imala četvrtrog igrača više. Ustali su gledatelji, ovacije je doživjela momčad trenera Vjeka Kobešćaka mijenjajući strane u velikom odmoru. Ljudi moji je li to moguće!? Čista desetka za Jug!!!

10:0 / 17. minuta – Toni Popadić, Toni Popadić – orilo se s tribina u Gružu. Pljeskalo vrataru Juga. Luka Bukić je išao sam prema njemu, ali deveta obrana. Potom igrač više za Mladost, ali deseta obrana Popadića!

14:0 / 24. minuta – Garcija je blokirao pokušaj Mladosti, Fatović je, naravno, pobjegao u kontru. Kapetan ga je 'pogodio' u trepavicu, a Fatović prevario Jurlinu. Potom repriza – Obradović je blokirao pokušaj Mladosti, Fatović je pogodio. Nakon toga pogodio je za domaćina i Kržić, pa opet Kržić 26 sekundi prije kraja

14:1 / 24. minuta - trinaest sekundi prije kraja treće četvrtine peterac za Mladost, koji je realizirao Bowen. Prvi pogodak Mladosti nakon 23 minute i 47 sekundi igre u finalu. Jugovi navijači su pozdravili prvi pogodak Mladosti, 'zasolili ranu gostiju'.

19:3 / 32. minuta - 16 razlike za Juga za 16. naslov prvaka Hrvatske!

FINALNA SERIJA ZA PRVAKA HRVATSKE 2020. Prva utakmica, subota, 18. srpnja, Dubrovnik: Jug AO – HAVK Mladost 18:16 nakon peteraca (1:0) , druga utakmica, srijeda, 22. srpnja, Zagreb: HAVK Mladost – Jug AO 11:13 nakon peteraca (0:2), treća utakmica, subota, 25. srpnja, Dubrovnik: Jug AO – HAVK Mladost 19:3 (3:0).
19. travanj 2024 16:05