VaterpoloVELIKI HR DERBI U REGIONALNOJ LIGI

Tri Jugova kralja odbila svaki pokušaj splitskog Jadrana da u četvrtom ogledu ove sezone napokon dođe do pobjede

20. siječnja 2023. - 22:22

Jug AO – Jadran (ST) 14:11

ŠIBENIK Bazen Crnica. Suci: Vojin Putniković i Marko Matijević. Delegat: Mirko Goreta.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (13 obrana), Burđelez, Fatović (6), Zvono, Joković (4), Vukojević, Biljaka, Lazić (1), Kržić, Kakaris (2), Grgurević, Žuvela (1), Jurišić, Mozara. Trener: Vjeko Kobešćak.

JADRAN SPLIT: Marcelić (6 obrana), Burić (1), Marinić Kragić (1), Čagalj, Butić, Pejković (2), Bukić, Tomasović, Delić, Dobud (1), Šetka, Dužević (2), Anić (3 obrane), Zović (4). Trener: Jure Marelja.

Igrač više: Jug AO 8/14, Jadran (ST) 4/17

Peterci: Jug AO 1/2, Jadran (ST) 2/3

Četvrtine: 3:2, 3:2, 5:5, 3:2.

Poredak: 1. Novi Beograd 21 bod, 2. Jug AO 18 bodova, 3. Radnički 18 bodova, 4. Crvena zvezda 13 bodova, 5. HAVK Mladost 13 bodova, 6. Jadran (ST) 12 bodova, 7. Solaris 7 bodova...

U subotu, 21. siječnja, Jug AO igra protiv domaćina, Solarisa (10 sati)

Pjenilo se u šibenskoj Crnici. Jugaši su izašli kao pobjednici iz ratničke utakmice, ostvarili treću pobjedu za redom protiv najvećeg rivala u domaćin bazenima, splitskog Jadrana, koji je i nakon četvrtog njihovog međusobnog ogleda ove sezone bez pobjede. Ovom pobjedom ostali su u igri za prvo mjesto u ligaškom dijelu Regionalne lige, a što donosi domaćinstvo Final foura.

Nakon što je Novi Beograd dobio Radnički u Šapcu, točnije, potopio ga s 13:6, sad je jasno kao će ogled Jug Adriatic osiguranja i Novog Beograda u Gružu na turniru posljednjeg, četvrtog kruga ligaškog dijela, odlučiti tko će uzeti jedinicu.

Utakmica u Šibeniku? Toni Popadić je bio odličan na vratima Juga. Obranom peterca otvorio je utakmicu, nije dozvolio Jerku Mariniću Kragiću da pogodi za 1:0 Jadrana, zatim ni Ivanu Domagoju Zoviću, te Anđelu Šetki. Nakon te tri velike obrane jugovog reprezentativnog vratara oglasio se Marko Žuvela, te prevario Ivana Marcelića. U istoj, 3. minuti, isto je uspio i Loren Fatović za 2:0.

Jadran je uspio izjednačiti na 2:2 (Ivan Domagoj Zović s igračem više, te Duje Pejković), ali nakon novog bijega Jugaša (4:2), više nije izašao iz minusa. Marcelić je počeo utakmicu na vratima Jadrana, obranio je peterac Maru Jokoviću 42 sekunde do kraja prve četvrtine, ali ni blizu Popadića, kojeg nije uspio zasjeniti ni Mate Anić, koji je stao na vrata Jadrana u trećoj četvrtini.

Jug je imao tri super raspoložena igrača: Fatović sa šest pogodaka, a uz bok kapetana bio je i najiskusniji, Joković. Obojica su prekrasnim pogocima odbijala svaki pokušaj Jadrana da se približi. Popadić je zaključio utakmicu s 13 obrana, Fatović i Joković ukupno deset pogodaka…

GRUŽ VS. ZVONČAC

Dubrovnik, PH: Jug AO - Jadran (ST) 10:10, Zadar, Super kup: Jug AO - Jadran (ST) 14:11, Zagreb, Kup Hrvatske: Jug AO - Jadran (ST) 10:5, Šibenik, Regionalna liga: Jug AO - Jadran (ST) 14:11

24. travanj 2024 03:33