VaterpoloKUP HRVATSKE |

TREĆA UTAKMICA, TREĆA (UVJERLJIVA) POBJEDA JUGAŠA Odmarali protiv Zadra 1952. Popadić, Obert, Fatović i Benić...

28. studenog 2020. - 13:46
Jugašima je trebalo 25 sekundi za vodstvo protiv Zadra 1952., koje nakon toga više nisu ispustili. Na kraju su upisali pobjedu s 18 pogodaka razlike (22:4).

Luka Lončar je bio strijelac za 1:0, Daniil Merkulov je za 2:0 pogodio nakon 61 sekundu igre. Zadar 1952. je poslao prvi put loptu prema vratima Juga u 4. minuti, ali je ona završila u bloku, te nije ni stigla do Tonija Jarka, koji je bio u ulozi prvog vratara. Ivan Jurišić je bio drugi, a slobodno je u 3. kolu dobio Toni Popadić, i ne samo on. Jugov trener Vjeko Kobešćak odlučio je odmoriti i Alexa Oberta, Lorena Fatovića i Hrvoja Benića.

Lončar je bio strijelac i za 3:0 Juga, a prvi pogodak Zadar 1952. postigao je točno četiri minute nakon što se prvi put zatresla njegova mreža. U strijelce se upisao Mate Čačić iako je Paulo Obradović u želji da blokira udarac, skrenuo loptu u svoju mrežu.

Marin Tomasović je bio prvi strijelac Jug Adriatic osiguranja. Postigao je pogodak više nego kompletni Zadar 1952.

Drugo poluvrijeme na vratima Juga bio je Jurišić. Jugaše večeras čeka još ogled protiv Galeba MR. Opet će Kobešćak odmarat starije i iskusnije, a veliku minutažu će dobiti mlađi...

Dvije 'desetke' - Marko Žuvela (Jug AO) i Drago Stanić (Zadar 1952.) foto: Tonči Vlašić

DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Vlaho Radičević i Ivan Matijević (obojica iz Dubrovnika).
ZADAR 1952.: L. Martinović (8 obrana), A. Martinović, Čolak, Frakić, Čačić (2), Škifić, Donđivić, Cicero (1), Šimac (1), Stanić, E. Frakić, Tomić, Mrvičić. Trener: Goran Jovančević.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Jarak (4 obrane), Begić, Radić (1), Lončar (3), Kržić (2), Garcia, Tomasović (5), Merkulov (2), Papanastasiou, Žuvela, Tolja (2), Obradović (4), Jurišić (6 obrana), Zvono (3). Trener: Vjeko Kobešćak, pomoćni treneri: Đani Pecotić i Miho Bobić.

Petak, 27. studenog, 1. kolo:
Primorje EB – Galeb MR 25:4, Jug AO – KPK 21:4, Solaris – Zadar 1952. 27:6, 2. kolo: KPK – Galeb MR 18:6, Jug AO – Solaris 16:7, Zadar 1952. – Primorje EB 3:17, subota, 28. studenog, 3. kolo: Primorje EB – KPK 19:7, Galeb MR – Solaris 6:10, Zadar 1952. – Jug AO 4:22, 4. kolo, 17.30 sati: KPK – Zadar 1952., 19 sati: Jug AO – Galeb MR, 20.30 sati: Solaris – Primorje EB, nedjelja, 29. studenog, 5. kolo, 9.30 sati: Galeb MR – Zadar 1952., 11 sati: Primorje EB – Jug AO, 12.30 sati: Solaris – KPK.

1. Primorje EB 9 bodova / 3 utakmice (61:14), 2. Jug AO 9 bodova / 3 utakmice (59:15), 3. Solaris 6 bodova / 3 utakmice (44:29), 4. KPK 3 boda / 3 utakmice (29:46), 5. Galeb MR bez boda / 3 utakmice (16:51), 6. Zadar 1952. bez boda / 3 utakmice (13:66).
23. travanj 2024 16:54