VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA

Svi po 12 - Bijač i Bušlje s tim učinkom u napadu slavili, ne i Fatović kojem je pobjedu ‘ukrao‘ dvije sekunde prije kraja dojučerašnji Jugaš

14. prosinca 2021. - 22:58

Rus Daniil Merkulov, dojučerašnji Jugaš, danas igrač Ferencvarosa, svojim trećim pogotkom potpisao je konačnih 12:12 u Barceloni protiv CNA Barcelonete, i to je pogodio dvije sekunde prije kraja. Španjolski prvak, kojeg vodi Elvis Fatović, poveo je dvije i pol minute prije kraja s 11:9. Merkulov je s igračem više izjednačio 59 sekundi do kraja na 11:11, potom je Rus isključen 36 sekundi do kraja, a Martin Famera bio strijelac za 12:11 vodstvo domaćina kad je na semaforu svjetlilo kako se do kraja imaju igrati još 24 sekunde.

Ukupno četiri puta CNA Barceloneta je imala dva pogotka viška (prije 11:9 sa 7:5, 8:6 i 9:7), Ferencvaros je tri puta vodio, sve u prvoj četvrtini (2:1, 3:2 i 4:3).

Marko Bijač i Andro Bušlje su sa svojim Olympiacosom dočekali splitski Jadran koji je u Pirej doputovao bez ozljeđenog Nikše Dobuda. Pobijedili su s 12:10. Nije bilo dileme kako će bodovi ostati u Pireju. Naime, Jadran je utakmicu zaključio serijom 4:0. Olympiacos je to isto uspio napraviti nakon što je Jadran poveo pogotkom Rina Burića, zatim, vodio je s 8:3, 9:4, te 12:6. Bijač je imao jedanaest obrana. Bušlje se nije upisao u strijelce. Zanimljivo, samo su se trojica igrača Olympiacosa tresla mrežu splitskog sastava kojeg vodi Mile Smodlaka: Ioannis Fountoulis i Filip Filipović su postigli po pet, a Konstantinos Genidounias dva pogotka.

Kao u Barceloni, tako i u Beogradu nije bilo pobjednika: Novi Beograd – AN Brescia 11:11. Talijanski prvak je vodio sa 6:3, domaćin je s tri pogotka u nizu izjednačio, zatim s nova tri pogotka u nizu poveo s 9:7. Vodio je i s 10:8, te 11:9 kad je Dušan Mandić realizirao peterac minutu i 19 prije kraja. U posljednjoj minuti dva pogotka gostiju – Stefano Luongo 59, a Boris Vapenski 5 sekundi do kraja s igračem više. Pola minute prije kraja Christian Presciutti je presjekao napad domaćih.

U Krajujevcu je Radnički dočekao Dinamo Tbilisi, te stigao do prve pobjede (14:7)

SKUPINA ‘A‘

Poredak: 1. Olympiacos 13 bodova, 2. AN Brescia 11 bodova, 3. Ferencvaros 7 bodova, 4. CNA Barceloneta 7 bodova, 5. Novi Beograd 7 bodova, 6. Jadran Split 6 bodova, 7. Radnički Kragujevac 4 boda, 8. Dinamo Tbilisi bez boda.

Raspored 6. kola, igra se 21. prosinca, Barcelona: CNA Barceloneta – Radnički Kragujevac, Budimpešta: Ferencvaros – Jadran Split, Brescia: AN Brescia – Olympiacos, Tbilisi: Dinamo – Novi Beograd.

24. travanj 2024 10:59